موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/110629 :کد

در آستانه اعلام بودجه سال 2017؛

افزایش قیمت سوخت و انرژی در عربستان

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -افزایش قیمت سوخت و انرژی در عربستان

در آستانه اعلام بودجه عربستان برای سال ۲۰۱۷، منابع آگاه به نشریه هافینگتون پست گفته‌اند که این کشور قصد دارد قیمت سوخت و انرژی را در سال ۲۰۱۷ افزایش دهد.

در آستانه اعلام بودجه عربستان برای سال 2017، منابع آگاه به نشریه هافینگتون پست گفته‌اند که این کشور قصد دارد قیمت سوخت و انرژی را در سال 2017 افزایش دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عربستان در آستانه اعلام بودجه سال 2017 تصمیم دارد قیمت انرژی و سوخت را در این کشور افزایش دهد.منابع سعودی به نشریه آمریکایی «هافینگتون پست»، گفته‌اند با توجه به کاهش قیمت نفت که منبع اصلی درآمد عربستان به شمار می‌رود این کشور دست به چنین اقدامی خواهد زد.


عربستان هر ساله در 10 روز پایان سال میلادی بودجه سال بعد، هزینه‌های سال جاری، کسری بودجه احتمالی سال بعد و هزینه‌ها و سود احتمالی دولت را ارائه می‌کند.این منابع که نخواستند نامشان فاش شود تأکید کردند که عربستان احتمالا قیمت سوخت را تا 30% افزایش خواهد داد و به این ترتیب قیمت هر لیتر بنزین با اوکتان نود 97.5 هلله [هر100 هلله معادل 1ریال] و بنزین با اکتان نود و پنج به 117 هلله خواهد رسید.عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت در جهان در شرایط فعلی با کاهش شدید درآمد مواجه شده که در پی کاهش قیمت نفت از سال 2014 صورت گرفته است.

عربستان برای جبران این کسری در سال جاری با عرضه اوراق قرضه دولتی 17.5 میلیارد دلار جمع آوری کرده بود این در حالی است که وزارت دارایی این کشور در پایان ماه نوامبر گذشته اعلام کرد که جمع بدهی دولت به 342.4 میلیارد ریال سعودی [91.3 میلیارد دلار] رسیده است.عربستان در سال جاری سیاست‌های اقتصاد ریاضتی را در دستور کار خود قرار داده بود از جمله اینکه هزینه‌های دولت و مزایای کارمندان دولتی و وزارت خانه‌ها را تا 20% و مجلس شورا را تا 15% کاهش داده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :