موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دولت

a/110638 :کد

در نشست صمیمانه دولت با جوانان؛

وجود رانت در اقتصاد یکی از معضلات بزرگ جامعه است

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -وجود رانت در اقتصاد یکی از معضلات بزرگ جامعه است

اقتصاد ما بر پایه نفت بنا شده و همین امر باعث شد که نتوانیم در این سالیان در اقتصاد پیشرفتی داشته باشیم همچنین وجود رانت در اقتصاد یکی از معضلات بزرگ جامعه ما است.

سورنا ستاری در نشست صمیمانه دولت با جوانان گفت : اقتصاد ما بر پایه نفت بنا شده و همین امر باعث شد که نتوانیم در این سالیان در اقتصاد پیشرفتی داشته باشیم همچنین وجود رانت در اقتصاد یکی از معضلات بزرگ جامعه ما است.


به گزارش تحلیل ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در نشست صمیمانه دولت با جوانان گفت : بحث اقتصاد دانش بنیان چند سال است  که مطرح شده و در همین چند سال شرکت های بزرگی راه اندازی شده اند این شرکت ها از روز اول با پول دولت بنا نشده همان طور که شرکت هایی مثل اپل و مایکروسافت توانستند قدرت بگیرند شرکت های دانش بنیان ما نیز به خوبی پا گرفته اند.


او افزود : این نیروها و جوان ها باید حمایت شوند ساختار کشور به نحوی نبود که این نوع اقتصاد را درک کند و باید با این محیط مبارزه کنیم. هزینه های زیادی تا به حال برای پا گرفتن این اقتصاد نوپا صرف شده است ولی ایستاده ایم و از تمام آسایش خود نیز می گذریم که بتوانیم تغییر ایجاد کنیم.وی ادامه داد: هدف این است که بعد از گذشت سال ها کاری را انجام داده باشیم و اتفاقی رخ داده باشد. نباید از کشور حس طلب کاری داشته باشیم. برای رسیدن به تحول باید هزینه داد نباید اینطور فکر کنیم که برای دولت کاری انجام می دهیم چون قطعا نفع بیشتر برای خود جامعه است. اتکا به صنعت نفت باعث ایجاد سختی های زیادی در این جامعه شد و احتیاج داریم که زیست بوم در جامعه عوض شود و به جوان ها فرصت دهیم.


به نوشته برنا، ستاری افزود: فضای کاری که برای نیروهای دانش بنیان در نظر گرفته شده خیلی گسترده است وقتی ما ساختارمان را براساس جذب نیروهای متخصص بگذاریم به موفقیت دست پیدا خواهیم کرد. تا به حال 408 نفر از نیروهای دانش بنیان که در خارج از کشور بوده اند به ایران بازگشته که این موفقیت بزرگی برای ما است نباید خودمان را نابود کنیم با یک سری از حرف های ناامید کننده، باید تغییر را در خودمان ایجاد نماییم. قطعا وقتی نیروهای جوان و تازه به میدان می آید نیروهای کهنه از گردونه خارج می شوند.وی ادامه داد: همواره با جوانان و نخبگان داخل و خارج کشور نشست داریم و به آنها یاد می دهیم قبل از اینکه از کشور طلبکار باشند به این فکر کنند برای کشورشان چه کاری می توانند انجام دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :