موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110645 :کد

سازمان ملل متحد (نیویورک)؛

ارائه قطعنامه تحریمی آمریکا علیه سودان جنوبی به شورای امنیت

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -ارائه قطعنامه تحریمی آمریکا علیه سودان جنوبی به شورای امنیت

آمریکا بزودی طرح پیش نویس قطعنامه تحریمی علیه سودان جنوبی را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه می دهد.

آمریکا بزودی طرح پیش نویس قطعنامه تحریمی علیه سودان جنوبی را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه می دهد.

 

 به گزارش تحلیل ایران از سازمان ملل متحد (نیویورک)، «سامانتا پاور» نماینده دائم آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در این باره گفت: جنگ های داخلی در سودان جنوبی که از سال 2013 آغاز شده در حقیقت این کشور را با بحرانی بزرگ روبه رو کرده است. آمریکا در نظر دارد بزودی قطعنامه ای تحریمی علیه سودان جنوبی به شورای امنیت ارائه دهد که بر اساس آن فروش سلاح به این کشور ممنوع شود.

 

پاور گفت:این قطعنامه بزودی به اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت ارائه و اینکه تا پایان سال جاری میلادی به رای گیری گذاشته شود، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین 'یاسمین سوکا' رئیس گروه تحقیق سازمان ملل در امور حقوق بشر نیز هفته گذشته هشدار داد که سودان جنوبی در آستانه جنگ داخلیِ تمام‌عیاری است که می‌تواند کل منطقه را بی‌ثبات کند.وی سودان جنوبی را کشوری فروپاشیده نامید که در آن، نه تنها به زنان، بلکه به کودکانی در سن دو سالگی هم تجاوز شده است.


به نوشته ایرنا، وی افزود: بررسی‌های گروه تحقیق نشان می‌دهد که فرآیند پاکسازی قومی در برخی نقاط از سودان جنوبی، پیشاپیش آغاز شده است.سودان جنوبی اکنون با تورم 800 درصدی، بالاترین نرخ تورم را در جهان دارد.سازمان ملل از دولت سودان جنوبی خواسته است که حضور 4 هزار نیروی صلحبان دیگر را برای حفظ امنیت شهروندان بپذیرد.از زمان استقلال سودان جنوبی از سودان در سال 2011 تاکنون، این کشور صحنه درگیری میان گروه‌های شبه نظامی و رقیب بوده است.درگیری‌ها تاکنون ده‌ها هزار کشته برجاگذاشته است. بیش از یک میلیون نفر نیز برای حفظ امنیت خود، از این کشور گریخته اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :