موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/110662 :کد

مرکز پژوهشهای مجلس؛

واحد پول کشور رسماً تومان شد

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۱
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -واحد پول کشور رسماً تومان شد

در حالی که جایگزینی تومان به جای ریال فعلاً در حد پیشنهاد دولت است، مرکز پژوهشهای مجلس اخیراً در گزارش‌های خود واژه ریال را رسماً حذف و برای ارائه ارقام پولی ازواژه تومان استفاده می کند.

در حالی که جایگزینی تومان به جای ریال فعلاً در حد پیشنهاد دولت است و هنوز قانونی نشده، مرکز پژوهشهای مجلس اخیراً در گزارش‌های خود واژه ریال را رسماً حذف کرده و برای ارائه ارقام پولی از واژه تومان استفاده می کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، دو هفته پیش هیئت دولت تصمیم گرفت در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی، واحد پول کشور از ریال به تومان تبدیل شود. این تصمیم که برخی از آن به حذف یک صفر هم تعبیر کردند، برای عملیاتی شدن باید علاوه بر تصویب در مجلس مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گیرد و  تا زمانی که این چرخه طی نشده است، واحد پول کشور کماکان ریال باقی می‌ماند.

 

تسنیم نوشت: این درحالی است که مرکز پژوهشهای مجلس اخیراً در گزارش های خود رسماً واژه ریال را حذف کرده و برای ارقام پولی از واژه تومان استفاده می کند، مثلاً در گزارش "بررسی لایحه بودجه سال 1396 به زبان ساده" در جای جای گزارش از واحد تومان به جای ریال برای بیان اعداد و ارقام بودجه استفاده کرده است.پیش از این در گزارشهای بودجه ای مرکز پژوهشهای مجلس از واحد رسمی ریال استفاده می شد.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :