موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110696 :کد

تمدید تحریم

تمدید تحریم های ایران نقض برجام نیست

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -تمدید تحریم های ایران نقض برجام نیست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری هفتگی خود تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایران را عاملی برای نقض برجام ندانست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری هفتگی خود تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایران را عاملی برای نقض برجام ندانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به خبرنگاری که از وی درباره درخواست ایران برای نشست گروه ۱+۵ و ایران به واسطه تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایران از سوی آمریکا، سوال کرده بود گفت: تمدید تحریم‌های ایران ناقض برجام نیست چون باعث تحمیل دوباره تحریم‌های ثانویه مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود.


وی در توجیه تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایران گفت: قانون تحریم های ایران در زمانی که برنامه جامع اقدام مشترک مورد مذاکره بود وجود داشت و پابرجا نیز مانده است. تمدید این قانون نقض برجام نیست و باعث وضع دوباره یا تحمیل دوباره هیچ تحریم ثانویه مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود . همچنین این قانون باعث تحمیل هیچ گونه تحریم جدید مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود.


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره ضمنی به امضاء نشدن این قانون از سوی اوباما گفت: ما اعتقادی به ضرورت تمدید این قانون نداشتیم اما از آنجا که تمدید آن ناقض برجام نبود، با تمدید آن موافقت شد.


کربی در مورد درخواست ایران برای نشست ۱+۵ در پی تمدید تحریم های ۱۰ ساله نیز گفت: همانطور که می‌دانید، کمیسیون مشترک ایجاد شد تا درباره شکایات در آن بحث و گفتگو شود و مجمعی برای این کار فراهم شود. پس قطعا، در حدود صلاحیت ایران است که خواستار تشکیل جلسه این کمیسیون مشترک شود تا درباره این موضوع صحبت شود.


مهر نوشت : موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه بود که یکی از خبرنگاران در مورد حاضر نبودن آمریکا در این نشست سوال کرد و کربی گفت: آمریکا از هرگونه راه حلی که هر یک از طرف های مناقشه به آن دست یابند و باعث کاهش خونریزی ها و از سرگیری گفتگوهای سیاسی شود، استقبال می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :