موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/110699 :کد

رییس جمهور

فردا ؛ آغاز سفر دوره‌ای رئیس جمهور به آسیای میانه

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -فردا ؛ آغاز سفر دوره‌ای رئیس جمهور به آسیای میانه

سفر دوره ای رئیس جمهور به قفقاز و آسیای میانه از صبح فردا با سفر به ارمنستان آغاز می شود.

سفر دوره ای رئیس جمهور به قفقاز و آسیای میانه از صبح فردا با سفر به ارمنستان آغاز می شود.
 به گزارش تحلیل ایران ، رئیس جمهوری اسلامی ایران در دور جدید سفرهای منطقه ای و به دعوت رسمی همتایان خود به کشورهای ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان سفر می کند.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور درباره این سفر گفت: آقای روحانی در ادامه سیاست های دولت برای تقویت مناسبات و تعمیق همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه، به دعوت رسمی رئیس جمهور ارمنستان فردا ابتدا به ایروان پایتخت این کشور سفر می کند.
 
پرویز اسماعیلی افزود: در این سفر یک روزه و فشرده، آقای روحانی با رئیس جمهور ارمنستان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه گفتگو می کند.
 
وی اضافه کرد: علاوه بر مذاکره دوجانبه هیئت های عالی رتبه دو کشور، چندین سند همکاری میان مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به امضا خواهد رسید و همایش بازرگانان ایران و ارمنستان نیز برگزار خواهد شد.
 
اسماعیلی گفت: آقای روحانی پس از پایان برنامه های پیش بینی شده در ارمنستان این کشور را به مقصد شهر آستانه در قزاقستان ترک خواهد کرد.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ادامه داد: مذاکره روسای جمهوری ایران و قزاقستان، نشست هیئت های عالی رتبه، امضای سندهای همکاری مشترک و نشست مشترک خبری از جمله برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهور به قزاقستان خواهد بود.
 
اسماعیلی گفت: آقای روحانی در آخرین مرحله از سفر منطقه ای خود شامگاه دوم دی وارد بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان خواهد شد.
 
وی افزود: ملاقات با رئیس جمهور و مقامات بلندپایه قرقیزستان، مذاکره هیئت های عالی رتبه دو کشور، امضای چند سند همکاری در حوزه های مختلف و نشست مشترک خبری از برنامه های پیش بینی شده در سفر به بیشکک است و همزمان همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و قرقیزستان نیز برگزار خواهد شد.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: آقای روحانی را در این سفر چند تن از وزرا و معاونان رئیس جمهور همراهی خواهند کرد.
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت:  همزمان با این سفر و ازجانب فعالان اقتصادی و کارآفرینان بخش خصوصی کشورمان نیز هیئت هایی در ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان حضور خواهند داشت که علاوه بر برگزاری همایش های مشترک با همتایان خود، اسناد متعددی نیز با شرکای منطقه ای خود امضا خواهند کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :