موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/110712 :کد

حمله تروریستی برلین

مظنون حمله تروریستی برلین پناهجوی افغان یا پاکستانی بوده است

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -مظنون حمله تروریستی برلین پناهجوی افغان یا پاکستانی بوده است

خبرگزاری د. پ. آ آلمان گزارش داد: پلیس آلمان فرد پناهجویی را در ارتباط با حمله تروریستی به بازار کریسمس در برلین بازداشت کرده است، که گفته می شود پناهجویی از پاکستان یا افغانستان است.

خبرگزاری د. پ. آ آلمان گزارش داد: پلیس آلمان فرد پناهجویی را در ارتباط با حمله تروریستی به بازار کریسمس در برلین بازداشت کرده است، که گفته می شود پناهجویی از پاکستان یا افغانستان است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این خبرگزاری آلمانی امروز سه شنبه به نقل از منابع امنیتی ناشناس گزارش داد: پلیس آلمان فرد پناهجویی را در ارتباط با این حمله که 12کشته و 48 زخمی بر جای گذاشت، بازداشت کرده است.


پلیس اکنون مشغول تحقیقات از وی به عنوان مظنون این «حمله تروریستی» است.


طبق این گزارش، پلیس بر این باور است که فرد مظنون فوریه گذشته (بهمن و اسفند 94) به عنوان پناهجو از افغانستان یا پاکستان وارد آلمان شده است.


تحقیقات پلیس درباره حادثه عصر روز گذشته (دوشنبه) در برلین که به موجب آن یک کامیون در اقدامی عمدی به جمعیت حاضر در بازار کریسمس در« برایتشاید پلاتز/Breitscheidplatz » حمله کرد، ادامه دارد.


پلیس در پیامی توئیتری اعلام کرد: تیم تحقیقات ما تصور می کند که (راننده) این کامیون عمدا به جمعیت حاضر در این بازار حمله کرده است.


مقام های آلمانی پیشتر از اعلام تروریستی بودن این حمله خونین خودداری کرده بودند. فرد مظنون در دو کیلومتری محل حادثه بازداشت شده است.


روزنامه انگلیسی «میرور» فرد مظنون را «نوید ب/ Naved B» پناهجویی از پاکستان معرفی کرد که در فرودگاه قدیمی «تمپل‌هوف/Tempelhof» که برای نگهداری از پناهجویان استفاده می شود، زندگی می کرد.


بر اساس گزارش روزنامه آلمانی «دی ولت» این پناهجوی 23 ساله نخست در تاریخ 31 دسامبر در آلمان ثبت نام کرده است.


روزنامه ایندیپندنت به نقل از یک روزنامه آلمانی گزارش داد: فرد مظنون فاقد هر گونه ارتباط قبلی با مسائل تروریستی است اما سابقه جنایی جزیی دارد. کامیون عامل این حمله در لهستان به ثبت رسیده است.


حمله اخیر در برلین شبیه حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه در ژوئیه گذشته است که به موجب آن راننده یک کامیون به جمعیت حاضر در مراسم جشن «روز باستیل/ Bastille Day» حمله کرد. این حمله 86 کشته و 434 زخمی بر جای گذاشت.


فرد مظنون در صحنه کشته شد و گفته می شود تحت تاثیر دیدگاه های افراطی گرایانه بوده است. به دنبال این حمله، گروه تروریستی تکفیری داعش از حامیانش خواشت حملات مشابهی را انجام دهند.


 ایرنا نوشت :  بروز چنین حملاتی در برخی از کشورهای اروپایی نگرانی های این کشورها را برانگیخته است و برخی از این کشورها به ویژه با فرا رسیدن ایام کریسمس و ازدحام جمعیت در مراکز خرید تدابیر امنیتی را تقویت کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :