موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/110728 :کد

صفارهرندی

انقلاب اسلامی ایران امروز منجی منطقه است

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -انقلاب اسلامی ایران امروز منجی منطقه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که امروز انقلاب اسلامی ایران نقش منجی را در منطقه ایفا می کند و بر این اساس است که جوانان انقلابی ایران خار چشم دشمنان شده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که امروز انقلاب اسلامی ایران نقش منجی را در منطقه ایفا می کند و بر این اساس است که جوانان انقلابی ایران خار چشم دشمنان شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین صفار هرندی در اولین گردهمایی بزرگ انقلابیون جوان استان البرز که بعد از ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، افزود: زمزمه پیروزی در حلب به دلیل الگوپذیری از انقلاب اسلامی محقق شد.

 

وی در عین حال گفت که باید تلاش کنیم در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور روحیه انقلابی کمرنگ نشود.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: انقلابی جوان باید تحت تاثیر منویات پیامبر اکرم (ص) و مقام معظم رهبری حرکت کند، در غیر این صورت راه درست گم می شود و دشمنان رسوخ می کنند.


وی افزود: اکنون دنیای غرب عناوین جدید پیش روی جوانان می گذارد که فرصت تفکر در امور جهان نداشته باشند، چراکه سرگرم و دل مشغول لهو و لعب می شوند.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انقلاب اسلامی برای دعوت به ارزش هایی بود که ذات انسان و پذیرفتن قوائد الهی را سرلوحه قرار داد.


وی اضافه کرد: انسانی می تواند حکومت را به دست بگیرد که در چارچوب احکام الهی بتواند کشور را اداره کند و به همین دلیل دنیا با انقلاب اسلامی به طرق مختلف مخالفت و مبارزه کردند.
صفار هرندی گفت: ما برای تحقق این نگرش مهم قدم های کوتاهی برداشتیم و به کمترین ها اکتفا کرده بودیم که اکنون از برخی برنامه ها عقب هستیم.


وی گفت: در باور و عقاید اعراب انقلاب با کودتا معنی پیدا می کند، ولی آنچه که ما انقلاب می دانیم دگرگونی اساسی در تمامی امور کشور است.


صفار هرندی افزود: این انقلاب معارضینی داشت که این تحول بزرگ را حرکتی احساسی دانسته و حاضر به همراهی آن نبودند و بر این اساس برخی در آن بقای زیادی نداشتند.


وی اضافه کرد: کسی که امکان حکومتی پیدا می کند باید بنیادی ترین امور اقتصادی کشور را مورد توجه ویژه قرار دهد چراکه خمس، زکات و عواملی از این دست، حق مردم است.


صفار هرندی با اشاره به ضرورت گسترش امر به معروف و نهی از منکر، گفت: ابعاد این فریضه مهم در تمامی امور کشور و نظام جاری و ساری است چراکه مردم باید همواره اشکالات حکومت را گوشزد کنند و دولت ها نیز در این خصوص اهتمام ویژه برای اصلاح امور داشته باشند.


وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر مرز ندارد چراکه انقلاب اسلامی نیز این چنین به ثمر رسید، انقلابیون مارکسیستی در جاهایی که پیروز شدند به دلیل نداشتن اساس درست عمر چندانی نداشت.


ایرنا نوشت: صفار هرندی با اشاره به دوران دفاع مقدس و دلاوری های رزمندگان، افزود کسانی خود و خانواده خود را فدا کردند که به مفهوم اسلامی در اوج آن باور داشتند و انقلاب بیشترین و بهترین جلوه خود را داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :