موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/110736 :کد

بهرام قاسمی؛

افزایش تدابیر امنیتی سفارت ایران در ترکیه

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -افزایش تدابیر امنیتی سفارت ایران در ترکیه

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اعلام کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه باز است،به کار خود ادامه می دهد و دیپلمات های کشورمان براساس دستوالعمل های حفاظتی،فعالیت خود را ادامه می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اعلام کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه باز است،به کار خود ادامه می دهد و دیپلمات های کشورمان براساس دستوالعمل های حفاظتی و در نظر گرفتن احتیاطات لازم ،فعالیت خود را به شکل مقتضی دراین کشور ادامه می‌دهند.


به گزارش تحلیل ایران، بهرام قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی در مورد صحت اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش نیروهای امنیتی در اطراف سفارت ایران در ترکیه  در روزهای اخیر ، با تایید این موضوع اظهار کرد: بعد از حوادث اخیر در منطقه و ترکیه ، افزایش تدابیر امنیتی در اطراف اماکن دیپلماتیک ، یک موضوع طبیعی است .


وی افزود :این امری بدیهی است که دولت ترکیه با توجه به شرایط اخیر برای افزایش امنیت اماکن دیپلماتیک ، بایداقدامات لازم را انجام دهد و امنیت آنها را به نحو مناسب تأمین کند.این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سووال دیگری مبنی بر تعطیلی برخی ازارگان های ایرانی در ترکیه گفت : تا آن جا که اطلاع دارم با توجه به وضعیت اخیر ، امروز مدارس ایرانی و بخش‌های کنسولی کشورمان در ترکیه تعطیل هستند .


قاسمی در همین راستا ادامه داد : در چنین مواقعی ،اتخاذ این گونه تصمیمات امری عادی است . وی در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال سفرموقت سفیر ایران در ترکیه به تهران به دلیل حوادث  اخیر در این کشور نیز ، گفت: در حال حاضر بحث آمدن سفیر مطرح نیست. قاسمی در پاسخ به این سوال که سفارت آمریکا و کنسولگری این کشور در ترکیه تعطیل شده و آیا ایران نیز قصد دارد،  اقداماتی را در این زمینه انجام دهد ،گفت:  ایران را نباید با آمریکا مقایسه کرد ، آنها وضعیت خاص خود را  دارند و طبیعی است که نگرانی های بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند .


 سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد :ایران با ترکیه به عنوان همسایه خود تعاملات زیادی در حوزه های مختلف دارد و مقامات دو کشو به صورت مستمر با یکدیگر در حال رایزنی ،گفت‌وگو و تعامل هستند .وی افزود: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه باز است،به کار خود ادامه می دهد و دیپلمات های کشورمان براساس دستوالعمل های حفاظتی  و در نظر گرفتن احتیاطات لازم ،فعالیت خود را به شکل مقتضی در ترکیه ادامه می دهند .این دیپلمات کشورمان تاکید کرد : ما براساس شرایط زمانی ،مکانی وحوادثی که رخ می دهد و  همچنین رصد وضعیت، نسبت به نوع فعالیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی خود تصمیمات مقتضی را با توجه به جمیع جهات خواهیم گرفت .


 قاسمی در ادامه به شهروندان ایرانی توصیه کرد که با توجه به ناامنی‌های موجود در ترکیه در رفت‌وآمدهای خود به این کشور جوانب امر را بسنجند و از سفرهای غیرضروری  به ترکیه بپرهیزند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :