موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/110747 :کد

به تمام افراد توصیه می‌شود؛

باید و نبایدهای تغذیه‌ای در شب یلدا

  ﺳﻪشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -باید و نبایدهای تغذیه‌ای در شب یلدا

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به تغذیه افراد دارای رژیم دیابتی در شب یلدا، گفت:‌ به تمام مردم اعم از مبتلایان به دیابت وافراد سالم توصیه می‌شود درمصرف کربوهیدرات‌ و چربی جانب اعتدال را رعایت کنید.

رئیس مرکز بهداشت با اشاره به تغذیه افراد دارای رژیم دیابتی در شب یلدا، گفت:‌ به تمام مردم اعم از مبتلایان به دیابت و افراد سالم توصیه می‌شود در مصرف کربوهیدرات‌ و چربی در شب یلدا جانب اعتدال را رعایت کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، شکرالله سلمان‌زاده اظهار کرد:‌ به تمام افراد توصیه می‌شود که در شب یلدا بیشتر از فضای هم‌نشینی با خویشاوندان و تجارب بزرگسالان استفاده کنند و کمتر به خوردن تنقلات و کربوهیدرات و خوردنی‌های چرب بپردازند.

وی با تأکید بر رعایت احتیاط در مصرف کربوهیدرات‌ و شیرینی‌جات در شب یلدا، تصریح کرد: ‌افراد دارای رژیم دیابتی در شب یلدا تنها یک واحد چربی و 2 واحد کربوهیدرات می‌توانند مصرف کنند که این یک واحد چربی می‌تواند شامل 15 عدد پسته با 2 عدد گردو و هر واحد کربوهیدرات‌ می‌تواند شامل 2 عدد بیسکویت معمولی و یا یک عدد کیک فنجانی باشد.

ایشان عنوان کرد: ‌هر چند مصرف آجیل در حالت کلی به افراد توصیه می‌شود اما باید توجه داشت که مصرف زیاد آجیل می‌تواند باعث دریافت بیش از حد چربی گیاهی شود؛ به سایر افراد در شب یلدا نیز توصیه می‌شود در مصرف کربوهیدرات‌ها مانند شیرینی‌جات و چربی‌ها احتیاط کنند.

تابناک نوشت: سلمان‌زاده با اشاره به کاهش دمای هوا در سطح استان، گفت: با توجه به سرد شدن دمای هوا و افزایش استفاده از بخاری‌های گازی توصیه می شود که حتما مردم از سالم بودن دودکش‌های بخاری، لوله اتصال گاز و وجود فضا برای تردد جریان هوا اطمینان حاصل کنند و حتما منافذی را جهت عبور جریان هوا در زیر درب‌ها و پنجره‌های منازل خود در نظر بگیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :