موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/110775 :کد

واعظی:

اینترنت در هیچ کشوری رایگان نیست

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -اینترنت در هیچ کشوری رایگان نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت گران بودن اینترنت گفت: تلاش کرده‌ایم خدمات اینترنتی را ارزان کنیم و این روند را ادامه می‌دهیم.

 


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره علت گران بودن اینترنت گفت: تلاش کرده‌ایم خدمات اینترنتی را ارزان کنیم و این روند را ادامه می‌دهیم. البته در هیچ کشوری اینترنت به‌صورت رایگان ارائه نمی‌شود. محمود واعظی در نشست جوانان با اعضای دولت که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار شغل در حوزهICT ایجاد کردیم و فعالیت‌های خود را در این زمینه ادامه می‌دهیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، وی با اشاره به موضوع پهنای باند گفت: امروز پهنای باند اضافه داریم و هر شرکتی که خواهان پهنای باند باشد به او می‌دهیم. او در پاسخ به پرسش یکی از جوانان درباره پست گفت: هر خدمتی که انحصاری باشد رشد نمی‌کند. در آینده نزدیک دو پروانه برای حوزه پست در بخش خصوصی ارائه می‌دهیم که این کار باعث ایجاد رقابت در این حوزه می‌شود. وی با بیان اینکه از کسب و کار الکترونیک حمایت می‌کنیم گفت: تلاش کرده‌ایم قوانین مرتبط با این حوزه را مصوب کنیم و از وام وجوه اداره شده برای این کار هزینه کرده‌ایم. واعظی با اشاره به استفاده برخی از سازمان‌های داخلی از سرورهای خارجی گفت: ما امکان استفاده همگانی و مجانی را برای سرورهای داخلی فراهم کرده‌ایم، به‌گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد از شرکت‌ها از داخل ایران این سرویس را دریافت می‌کنند.

تابناک نوشت: وزیر ارتباطات درباره خواسته یکی از جوانان به منظور تخصیص بخشی از سود اپراتورهای تلفن همراه به فعالیت‌هایی مانند ساخت انیمیشن گفت: اپراتورها شرکت‌های خصوصی هستند و ما آنها را برای این کار تشویق کرده‌ایم. البته وزارت ارتباطات می‌تواند از وام وجوه اداره شده به آنها وام دهد. واعظی در ادامه گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در بیابان‌ها مشغول نصب فیبر نوری هستیم و در استان‌های مختلف پارک‌های IT و ICT راه‌اندازی کرده‌ایم. وی با اشاره به اهمیت ICT گفت: ICT فقط محدود به تلفن و اینترنت نمی‌شود بلکه با توسعه آن می‌توان جلوی فساد و جعل را گرفت. در حال حاضر بازار ICT در ایران ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است که تا پایان برنامه ششم توسعه به ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

واعظی درباره پرسش یکی از جوانان در زمینه استفاده آزادانه از اینترنت گفت: در ایران برخی اینترنت را تهدید و برخی فرصت تلقی می‌کنند و ما به هر دو دیدگاه احترام می‌گذاریم. البته لازم است در زمینه استفاده از این فضا فرهنگ‌سازی کنیم و پس از فرهنگ‌سازی به تناسب آگاهی لازم است خدمات را گسترش دهیم. وی درباره فیلترینگ توییتر نیز گفت: دولت یازدهم توییتر را فیلتر نکرده است. تلاش می‌کنیم به فضای آزاد اطلاعات احترام بگذاریم، بنابراین به دنبال فرهنگ‌سازی هستیم. مکانیزم شورای تعیین مصادیق جرائم رایانه‌ای پیچیده است. البته علاقه نداریم که مردم برای دسترسی به سایت‌ها از فیلترشکن استفاده کنند. ضمن اینکه قصد ایجاد محدودیت برای استفاده مردم از اینترنت بین‌المللی را نیز نداریم.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :