موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110781 :کد

یونیسف؛

کمبود مالی یونیسف برای نجات کودکان خاورمیانه

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -کمبود مالی یونیسف برای نجات کودکان خاورمیانه

صندوق کودکان سازمان ملل متحد با هشدار در مورد وضعیت اسفبار میلیون ها کودک آواره در منطقه خاورمیانه اعلام کرد که برای کمک به این کودکان به ۳۸ میلیون دلار بودجه عقب افتاده این نهاد نیاز فوری دارد.

 

 
صندوق کودکان سازمان ملل متحد با هشدار در مورد وضعیت اسفبار میلیون ها کودک آواره در منطقه خاورمیانه اعلام کرد که برای کمک به این کودکان و نجات جان آن ها از خطرات ناشی از فصل سرما به 38 میلیون دلار بودجه عقب افتاده این نهاد نیاز فوری دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، گیرت کاپلائره سرپرست دفتر منطقه ای صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در خاورمیانه روز سه شنبه اعلام کرد که میلیون ها کودک آسیب دیده عراقی ؛ سوری و کشورهای دیگر بحران زده با فرارسیدن فصل سرما با خطر ابتلا به بیماری های گوناگونی نظیر سرمازدگی و یا بیماری های تنفسی روبرو هستند و به کمک های فوری نیاز دارند.
 
وی یادآور شد که بسیاری از این کودکان که خانواده های آن ها همه دارایی و امکانات خود را در طول درگیری های عراق و سوریه از دست داده اند هم اکنون در اثر کمبود مواد غذایی و عدم دسترسی به کمک های درمانی در شرایط دشواری بسر می برند و کوتاهی در تامین کمک های لازم می تواند به فصل سخت و ویرانگر دیگری در زندگی این کودکان منجر شود.
 
'کاپلائره' اضافه کرد که خانواده های بیش از 2 میلیون و 500 هزار کودکی که در عراق، سوریه، لبنان ، اردن، ترکیه و مصر بسر می برند به دلیل ناتوانی مالی حتی قادر به تهیه پوشاک گرم برای کودکان خود نبوده اند و این نهاد امیدوار است با بدست آوردن بودجه لازم؛ به توزیع نیازهای اولیه از جمله پتو، لباس گرم و مواد غذایی در میان آن ها اقدام کند.
 
ایرنا نوشت: سرپرست دفتر یونیسف در خاورمیانه در پایان بار دیگر با اشاره به این که نیازهای جاری به مراتب بیش تر از بودجه ای است که به این منظور در اختیار این نهاد گذاشته شده است؛ گفت که از مجموع 82 میلیون دلار بودجه موردنیاز این دفتر ؛ هنوز مبلغ 38 میلیون دلار ان تامین نشده و تاخیر در تامین این بودجه می تواند به توقف تلاش های این دفتر و عواقب سنگین و تاسف آوری برای این کودکان منجر شود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :