موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110814 :کد

تحولات عراق

العبادی: هر گروه عراقی که در سوریه می‌جنگد نماینده ما نیست

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -العبادی: هر گروه عراقی که در سوریه می‌جنگد نماینده ما نیست

نخست وزیر عراق تأکید کرد که نیروهای عراقی به پیروزی‌های بزرگی علیه داعش دست یافته‌اند.

نخست وزیر عراق تأکید کرد که نیروهای عراقی به پیروزی‌های بزرگی علیه داعش دست یافته‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی در بغداد گفت: عراق امروز قوی‌تر از گذشته است و نیروهای ما به پیروزی‌های بزرگی علیه داعش دست یافته‌اند. به زودی کنترل بیشتر مناطق شهر موصل را در دست می‌گیریم.


وی گفت: اگر برخی از نیروهای مسلح عراقی در سوریه می‌جنگند این نشان دهنده موضع دولت و سیاست عراق نیست. ما از نیروهای حشد الشعبی می‌خواهیم به قانون، حاکمیت عراق و کشورهای همجوار احترام گذاشته و در امور دیگر کشورها مداخله نکنند. ما نمی‌خواهیم در درگیری‌های منطقه‌ای دیگری غرق شویم بلکه ما در عراق تلاش کردیم تا از درگیری منطقه‌ای و طایفه‌ای دور باشیم و با تمامی کسانی که علیه تروریسم می‌جنگند، همکاری کنیم.


العبادی گفت: سوریه شاهد جنگی منطقه‌ای است که متأسفانه طایفه‌ای شده است. ما خواهان همکاری با تمامی کشورهای جهان برای جنگ علیه تروریسم به ویژه با سوریه هستیم. افراد مسلحی که در سوریه هستند از کشورهای مختلف جهان آمده‌اند.


وی تأکید کرد: داعش از شرق سوریه وارد عراق شد. کشورهای اروپایی همگی تروریست‌هایی در داعش دارند. حضور برخی نیروهای عراقی در سوریه مربوط به موضع شخصی خود آن‌هاست.


حیدر العبادی نسبت به حملات تروریستی داعش در برخی کشورها هشدار داد و از آن‌ها خواست هوشیار و محتاط باشند.


ایسنا نوشت : وی گفت ما از سفارت‌ها و هئیت‌های دیپلماتیک در عراق محافظت می‌کنیم. همبستگی عراقی‌ها به دلیل موفقیت و پایداری‌شان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :