موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110823 :کد

ترامپ و روسیه

ترامپ روسیه را از فهرست تهدید علیه آمریکا خارج کرد

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۴۴۴   
 تحلیل ایران -ترامپ روسیه را از فهرست تهدید علیه آمریکا خارج کرد

روسیه که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در جمع تهدید کنندگان خارجی آمریکا قرار گرفته است، در حکومت دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب این کشور در این فهرست جای ندارد.

روسیه که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در جمع تهدید کنندگان خارجی آمریکا قرار گرفته است، در حکومت دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب این کشور در این فهرست جای ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سندی که از سوی مقام های دولت آینده آمریکا تنظیم و در رسانه های روسی منتشر شده است، نشان می دهد که مسکو در فهرست تهدیدهای اصلی قرار ندارد.


روزنامه کامرسانت روز چهارشنبه نوشت: در سند تازه انتشار گروه کاری ترامپ، داعش و همچنین نامتوازن بودن بودجه آمریکا به عنوان تهدیدهای جدی علیه این کشور قلمداد شده که باید این مشکلات رفع شود.


روزنامه روسی در ادامه نوشته است: در حالی مسکو از فهرست تهدیدهای دولت آینده آمریکا خارج شده است که وزارت دفاع این کشور روسیه را همچنان تهدید شماره یک می داند.


اما، از دیگر سو نیز ترامپ ژنرال جیمز ماتیس را به عنوان وزیر دفاع آینده آمریکا منصوب می کند که کارکشته است و به اتخاذ مواضع سرسختانه از جمله در قبال روسیه شهرت دارد.


 واشنگتن پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 همواره مسکو را تهدیدی برای خود می داند و کاخ سفید نیز راهبرد تضعیف روسیه را پیگیری می کند، اما اوباما آشکارا این کشور را تهدید اصلی علیه آمریکا اعلام کرد که اعتراض مقام های روسی را در پی داشت.


روابط واشنگتن و مسکو از سال 2014 در سه محور گسترش نفوذ نظامی ناتو بوِیژه آمریکا نزدیک و حتی هم مرز روسیه در شرق اروپا، دریای بالتیک و اوضاع سوریه تیره شده است.


از سوی دیگر، آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 با طرح اتهام دخالت روسیه در درگیری های شرق اوکراین و کمک به مخالفان دولت این کشور، مجموعه ای از تحریم های گسترده اقتصادی و مالی ضدروسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.


اکنون راهیابی ترامپ به کاخ سفید می تواند امیدها برای احیای روابط روسیه و آمریکا را که به پائین ترین سطح از زمان فروپاشی شوروی (سال 1991) رسیده است، افزایش دهد.


ایرنا نوشت : ویتالی چورکین نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل به تازگی اعلام کرد: روابط مسکو و واشنگتن به پایین ترین سطح و دوره جنگ سرد رسیده و وضع کلی بسیار بد و بدترین از سال 1973 (شوروی) است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :