موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110833 :کد

گولن

گولن اتهام مسئولان آنکارا مبنی بر ارتباط با ترور را مضحک خواند

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -گولن اتهام مسئولان آنکارا مبنی بر ارتباط با ترور را مضحک خواند

روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه ضمن محکوم کردن ترور سفیر روسیه در آنکارا این حادثه را به منزله ریختن بنزین بر آتش شعله‌ور سوریه خواند و اتهاماتی که علیه‌اش در این خصوص زده شده را "مضحک" خواند.

روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه ضمن محکوم کردن ترور سفیر روسیه در آنکارا این حادثه را به منزله ریختن بنزین بر آتش شعله‌ور سوریه خواند و اتهاماتی که علیه‌اش در این خصوص زده شده را "مضحک" خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، فتح الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه در پیام تسلیتی ضمن محکوم کردن ترور آندری کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا گفت: ‌این اقدام تروریستی با هر انگیزه‌ای که انجام شده باشد، قابل توجیه نیست.

 

گولن افزود:‌ تمامی مردم ترکیه و افکار عمومی جهان انتظار دارند که اقدامات لازم جهت کشف حقایق پرونده و شناسایی همدستان عامل ترور و برنامه‌ریزان این حمله انجام شده و از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود.

 

این چهره مخالف ترکیه با اشاره به احتمال شعله‌وتر شدن آتش درگیری‌ها در سوریه به دنبال ترور کارلوف، ‌آن را همانند ریختن بنزین بیشتر بر آتش سوریه خواند.

 

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان این اقدام تروریستی را با هر انگیزه‌ و عاملی که انجام شده توجیه کرد، گفت: بسیاری از کارشناسان داخلی ترکیه و کارشناسان بین‌المللی بارها به ضعف امنیتی موجود در ترکیه که ناشی از انتقال تعداد زیادی از نیروهای خبره پلیس مبارزه با تروریسم به پست‌های کم اهمیت و یا اخراج و حبس‌شان است، اشاره کرده بودند.

 

گولن افزود:‌ این حمله خائنانه علیه نماینده یک کشور می‌تواند شعله‌های فتنه و درگیری را در سوریه بیشتر کند.

 

روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه در ادامه اتهاماتی که علیه‌اش در این خصوص زده شده را "مضحک" خواند و گفت: این ادعاها با هدف سرپوش گذاشتن بر ضعف امنیتی موجود در ترکیه مطرح شده‌اند.

 

در برخی گزارش‌های مطبوعاتی به نقل از یک مسئول عالی رتبه دولت ترکیه آمده است،‌ مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با جان کری، همتای آمریکایی خود گفته که آنکارا و مسکو بر این باورند که طرفداران گولن عامل این ترور هستند.

 

ایسنا نوشت:این در حالی است که گروه تروریستی جیش الفتح امروز در بیانیه‌ای مسئولیت این ترور را برعهده گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :