موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/110837 :کد

شمخانی:

قطعنامه ۲۳۲۸ می تواند زمینه ساز افزایش تنش در سوریه شود

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۳
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -قطعنامه ۲۳۲۸ می تواند زمینه ساز افزایش تنش در سوریه شود

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: قطعنامه ۲۳۲۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد با توجه به درنظر نگرفتن شرایط و مشکلات مردم و نقش دولت سوریه و تمرکز صرف بر نجات تروریست ها شود.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: قطعنامه 2328 شورای امنیت سازمان ملل متحد با توجه به درنظر نگرفتن شرایط و مشکلات مردم و نقش دولت سوریه و تمرکز صرف بر نجات تروریست ها به نفع حل بحران این کشور نبوده و می تواند زمینه ساز افزایش تنش در سوریه شود.

 

به گزارش تحلیل ایران  از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی عصر چهارشنبه پس از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سوابق سوء استفاده کشورهای غربی و حامیان تروریست ها از آتش بس ها و حضور عناصر اطلاعاتی مشکوک در راستای تقویت مسلحین افزود: به جای قطعنامه ها و بیانیه های جانبدارانه بایستی عزم جدی برای انسداد مسیر ارسال سلاح، نیرو و امکانات مالی به سوریه شکل گیرد.


دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به پیروزی راهبردی ارتش سوریه و جبهه مقاومت در حلب اظهار داشت: مقاومت و پایداری مردم و دولت سوریه در برابر تروریست ها الگوی موفقی برای کشورهای منطقه و پاسخی محکم به کشورها و ائتلاف هایی است که وقیحانه از تروریست ها حمایت می کنند.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تاکید اجلاس سه جانبه مسکو بر حمایت کامل از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه و اولویت بخشی به فرایند سیاسی از نکات مثبتی است که نشان دهنده صحیح بودن راهبرد جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بروز بحران تروریسم در سوریه است.


شمخانی با انتقاد از کارشکنی تروریست ها در خروج مردم از مناطق تحت محاصره افزود:‌ زمینه برای خروج مجروحین و سالخوردگان از مناطق فوعه و کفریا بایستی به سرعت فراهم شود و هرنوع کارشکنی در این مسیر توسط هر گروهی باید باپاسخ و واکنش شدید و سخت جامعه بین المللی مواجه شود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از فعالیت های گسترده صورت گرفته در مسیر سازندگی کشور، راهبرد اقتصاد مقاومتی را بستر ساز بکارگیری تجربیات کشور در دفاع مقدس با بهره گیری از مدیریت جهادی دانست.


وی با اشاره به فعالیت ارزشمند نهادهای انقلاب اسلامی در مسیر سازندگی و محرومیت زدایی گفت: هم افزایی نهادهایی که در مناطق محروم کار می کنند با پشتیبانی سپاه پاسداران اقدامی ضروری و موجب شتاب گرفتن فرایندهای توسعه و خدمات رسانی می گردد.


شمخانی با اشاره به تاثیرگذاری مستقیم اقتصاد بر امنیت و سلامت اجتماعی و فرهنگی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات و آسیبهای ما از جمله ناهنجاریهای، اجتماعی، فرهنگی و تربیتی ما اقتصاد پایه بوده و تا زمانی که اقتصاد در مسیر رشد و اعتلای مستمر قرار نگیرد نمیتوان به رفع موثر معظلات اجتماعی امیدوار بود.


ایرنا نوشت: دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد امروز اقتصاد مقاومتی مهمترین شاخص ارزیابی میزان وفاداری به انقلاب اسلامی و عملکرد انقلابی است و در این مسیر سپاه پاسداران بایستی پیشگام باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :