موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110864 :کد

طبق گزارش؛

خروج کامل بیماران و مجروحان از شرق حلب

  چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -خروج کامل بیماران و مجروحان از شرق حلب

صلیب سرخ جهانی از پایان عملیات خروج بیماران و مجروحان از شرق حلب خبر داد.

صلیب سرخ جهانی از پایان عملیات خروج بیماران و مجروحان از شرق حلب خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از العالم، کار تخلیه حلب از افراد مسلح، مریض و زخمی به پایان رسیده است. این در حالی است که رسانه‌ها ساعاتی پیش، از ورود آخرین اتوبوس‌های سبز به شرق حلب به منظور انتقال افراد مسلح و زخمی خبر داده بودند.


 20 دستگاه اتوبوس حامل عناصر مسلح سوری و خانواده‌های آنها شامگاه چهارشنبه از گذرگاه الراموسه از شرق حلب خارج شدند. همزمان، چهار دستگاه اتوبوس حامل مجروحان دو شهرک محاصره شده «الفوعه» و «کفریا» در شمال ادلب، به سمت پل الراموسه واقع در جنوب غربی حلب حرکت کردند.هنوز دولت سوریه خبر پایان یافتن خروج افراد مسلح به همراه خانواده‌هایشان را تأیید نکرده است. اما دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان نیز اعلام کرد که ارتش سوریه بعد از آنکه آخرین کاروان اتوبوس‌های از حلب خارج شد، به طور کامل این شهر را به  کنترل خود درآورد.


با این حال منابع وابسته به معارضان به شبکه خبری الحدث گفتند که عملیات خروج افراد مسلح تمام نشده و دولت سوریه هنوز به طور کامل کنترل حلب را به دست نگرفته است.روز گذشته سه شنبه، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست سه جانبه‌ای که با همتایان ایرانی و ترکیه‌ای خود داشت، اعلام کرد که روند خروج افراد مسلح به احتمال زیاد ظرف یکی دو روز آینده به پایان می‌رسد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :