موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110890 :کد

سازمان تحقیقات و توسعه دفاعی هند؛

شکست هند در آزمایش موشک کروز با قابلیت حمل کلاهک هست

  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -شکست هند در آزمایش موشک کروز با قابلیت حمل کلاهک هست

هند برای چهارمین بار متوالی در آزمایش موشک کروز 'نیربای' با قابلیت حمل کلاهک هسته ای شکست خورد.

 

هند برای چهارمین بار متوالی در آزمایش موشک کروز 'نیربای' با قابلیت حمل کلاهک هسته ای شکست خورد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا؛ یک مقام در سازمان تحقیقات و توسعه دفاعی هند گفت: موشک 'نیربای' چهارشنبه شب چند دقیقه پس از پرتاب از سکوی سیار در 'بالاسور' در نزدیکی سواحل اودیسا سقوط کرد.

 

موشک کروز 'نیربای' قادر به حمل کلاهک هسته ای با وزن 300 کیلوگرم است.تلاش هند برای آزمایش نخستین بار این موشک در سال 2013 و پس از آن در سال 2014 و 2015 با شکست مواجه شد.موشک کروز و رادر گریز 'نیربای' بیش از یک دهه است که در مرحله توسعه باقی مانده است. تولید این موشک کروز زمین به زمین با هدف تامین نیازهای نیروهای مسلح و با قابلیت حمل کلاهک هسته ای از سالها پیش در دستور کار هند قرار گرفته است.


مقامات هندی اعلام کرده اند که این موشک با موشک کروز پاکستان با نام 'بابور' برابری می کند.سازمان تحقیقات و توسعه دفاعی هند اگرچه در زمینه ساخت موشک های بالستیک مانند 'آگنی' با برد 700 تا پنج هزار کیلومتر موفق بوده است اما این سازمان نتوانسته است در توسعه فناوری موشک ها کروز به موفقیت دست یابد.تنها موشک کروز هند با نام 'براهموس' که با همکاری روسیه تولید شده است، دارای برد 290 کیلومتر است و به خدمت ارتش هند درآمده است.در حالی که موشک های بالستیک برای نابود کردن هدف باید ارتفاع زیادی بگیرد ولی موشک های کروز برای پرواز در ارتفاع کم برای مخفی ماندن از رادر های دشمن طراحی شده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :