موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110923 :کد

تجاوز به خاک سوریه

شکست سنگین ترکیه در عملیات الباب

  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۷
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -شکست سنگین ترکیه در عملیات الباب

نیروهای ترکیه که عصر چهارشنبه از ورود به شهر الباب در شمال سوریه سخن می‌گفتند به نظر متحمل شکستی سنگین در رویارویی با داعش شده‌ و به اجبار این شهر را ترک کرده‌اند.

نیروهای ترکیه که عصر چهارشنبه از ورود به شهر الباب در شمال سوریه سخن می‌گفتند به نظر متحمل شکستی سنگین در رویارویی با داعش شده‌ و به اجبار این شهر را ترک کرده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از شبکه اسکای نیوز، آن گونه که دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن می‌گوید، ارتش ترکیه با نیروهای مخالف سوریه تحت امرش روز گذشته در شهر الباب متحمل شکست شده و به ناچار مناطقی را که در این شهر تحت تصرف خود در آورده بود، ترک کرده است.


همزمان ارتش ترکیه نیز اعلام کرده که در این درگیری‌ها ۱۴ نظامی خود را از دست داده و ۳۳ تن نیز مجروح شده‌اند. بدون اینکه اشاره‌ای به تلفات نیروهای مخالف سوری که همراه با ترکیه در این عملیات حضور دارند، کرده باشد.


این در حالی است که دیده بان حقوق بشر اعلام کرده که در حملات سنگین داعش که نیروهای ترکیه و مخالفان سوری در شهر الباب و حومه آن را هدف گرفته بود، دست کم ۴۲ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. در این حملات همچنین ۴۷ هدف داعش نابود شده است.

شهر الباب سوریه به عنوان آخرین منطقه شهری تحت کنترل داعش در شمال سوریه محسوب می‌شود که ارتش سوریه در قالب عملیات موسوم به سپر فرات مدتی است تلاش دارد آن را از کنترل داعش خارج کند.


شکست روز گذشته ارتش ترکیه در الباب با ۱۴ کشته و ده‌ها زخمی سنگین‌ترین شکست برای نیروهای ترکیه‌ای بعد از ورود به سوریه در سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود.


داعش که دفاع از الباب را به عنوان آخرین پایگاه خود در شمال سوریه به خوبی انجام می‌دهد توانست با حملات مختلف از جمله انجام سه عملیات انتحاری با خودروهای بمب گذاری شده نیروهای ترکیه و مخالفان سوری را از غرب شهر الباب بیرون براند و مهاجمان بار دیگر مجبور شدند در اطراف شهر مستقر شوند و خود را برای حمله‌ای دیگر آماده می‌کنند.


رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که شهر الباب سوریه به طور کامل به محاصره نیروهای آنها و مخالفان سوری درآمده است و داعشی‌ها اکنون در تلاش هستند تا جان خود را نجات دهند.


ایسنا نوشت : جان دوریان، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش نیز عملیات سپر فرات را ستوده و آن را خدمتی بزرگ به ائتلاف در راستای نابودی داعش عنوان کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :