موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110937 :کد

ترور سفیر روسیه

پاسخ مسکو به متهم شدن گولن به ترور سفیر روسیه

  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -پاسخ مسکو به متهم شدن گولن به ترور سفیر روسیه

در حالی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از ارتباط واضح عامل ترور سفیر روسیه در آنکارا با گروه فتح الله گولن در سوریه خبر داده است.

در حالی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از ارتباط واضح عامل ترور سفیر روسیه در آنکارا با گروه فتح الله گولن در سوریه خبر داده است، سخنگوی کرملین اعلام کرد: باید منتظر مشخص شدن نتایج تحقیقات مشترک بود، و از شتابزدگی در نتیجه گیری قبل از مشخص شدن نتایج بررسی ها درباره عامل ترور سفیر کشورمان خودداری کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره عامل ترور سفیر روسیه در آنکارا گفته است:  ارتباط گروه "تروریستی" گولن با عامل ترور سفیر روسیه واضح است و وی عضو تشکیلات گولن بوده است و ما نیازی به پنهان کردن این موضوع نداریم.


اردوغان در ادامه با اشاره به عملیات گسترده دولت این کشور علیه افرادی در نیروهای پلیس، ارتش و نهادهای دولتی و دستگیری هزاران نفر از آنها به اتهام همکاری با تشکیلات گولن افزود: هنوز در پلیس ترکیه، عده ای نفوذی باقی مانده اند.


دولت ترکیه جنبش فتح الله گولن را مسئول کودتای 15 ژوئن 2016 می داند.


العالم نوشت : مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه به جان کری همتای امریکایی اش اعلام کرده بود دولت ترکیه تشکیلات فتح الله گولن – مقیم امریکا – را عامل ترور سفیر روسیه در آنکارا می داند.                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :