موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111001 :کد

به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"

حمله برلین عامل تشدید اختلافات در دولت ائتلافی آلمان

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -حمله برلین عامل تشدید اختلافات در دولت ائتلافی آلمان

یک روزنامه آلمانی از تشدید اختلافات احزاب متحد مسیحی در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله پناهندگان بعد از حمله تروریستی برلین خبر داد.

یک روزنامه آلمانی از تشدید اختلافات احزاب متحد مسیحی در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله پناهندگان بعد از حمله تروریستی برلین خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، حمله تروریستی اخیر برلین بار دیگر بحث های سیاسی داغی را در آلمان به راه انداخته و به اختلافات در دولت ائتلافی آلمان به ویژه درباره سیاست پناهندگان دامن زده است.

 

تسنیم نوشت: حزب سوسیال مسیحی آلمان بعد از حمله کامیون به یک بازارچه کریسمس در برلین که به مرگ حدود 12 نفر و زخمی شدن تعداد زیادی منجر شد بار دیگر اختلافات با حزب خواهر خود ( دموکرات مسیحی) بر سر مسئله پناهندگان را پیش کشیده و البته نشست صلحی که برای حل این اختلافات قرار بود برگزار شود را زیر سوال برد.رهبران حزب سوسیال مسیحی از جمله دبیر کل و رئیس این حزب و همچنین وزیر داخلی ایالت بایرن آلمان از حزب سوسیال مسیحی در واکنش به این حمله تروریستی خواستار بازنگری اساسی در سیاست امنیتی و پناهندگان دولت شدند.


سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی مرکل نیز واکنش های مختلفی را به این فشارهای جدید حزب سوسیال مسیحی نشان دادند. در حالی که برخی از سیاستمداران این حزب درباره تصمیمات عجولانه هشدار دادند، برخی دیگر خواستار تصویب قوانین سختگیرانه تری علیه پناهندگان شدند."آندرس شویر"، دبیر کل حزب سوسیال مسیحی ارتباط مستقیمی بین مهاجرت ها به آلمان و خطرات برای امنیت داخلی این کشور می بیند. وی در این باره به "زد دی اف" آلمان گفت: قدرت و فشار بالای دولتی برای مقابله با تهدیدات تروریستی لازم است. حالا ما باید همه چیز را مورد بازنگری قرار داده ، مجدا تنظیم کرده و بهبود بخشیم.


وزیر کشور ایالت بایرن از حزب سوسیال مسیحی نیز ضمن یادآوری حملات تروریستی با انگیزه های اسلامی افراطی آنزباخ و وورتسبورگ آلمان گفت: عاملان این حملات در چارچوب هجوم پناهندگان به آلمان آمده اند. این خطرات واضح و آشکار است و ما نباید در پایان این سال چشمان خود را بر روی آن ببندیم."هانس پیتر اوهل"، از سیاستمداران حزب سوسیال مسیحی نیز خواستار تلاش ملی برای بهبود اوضاع در آلمان شده و گفت: برای این منظور باید صدها هزار پناهنده ای که بدون مدارک به کشور ما آمده اند مورد به مورد بررسی شوند.


حزب سوسیال مسیحی آلمان حدود یک سال است در مقابل سیاست پناهندگان مرکل جبهه گیری می کند.معاون حزب دموکرات مسیحی آلمان انتقاد شدیدی به فشارهای اخیر حزب سوسیال مسیحی برای بازنگری دولت در سیاست پناهندگان وارد کرده است.از طرفی برخی سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی در سیاست هایی هم سو با حزب سوسیال مسیحی خواستار مکانیسم دفاعی قدرتمندانه تری در برابر خطرات مهاجران شده اند.وزیر کشور ایالت زارلند آلمان از حزب دموکرات مسیحی پیشنهاد اصلاحات قانونی برای روشن شدن کامل هویت همه پناهندگان را مطرح کرده است.


"وولفگانگ بوزباخ" از سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی نیز خواستار این مسئله شده است که به پناهندگان با هویت و ملیت ناشناخته اجازه سفر به آلمان داده نشود.به دلیل افزایش و تشدید اختلافات در اتحادیه احزاب متحد مسیحی بر سر مسئله پناهندگان بعد از حمله تروریستی برلین خطراتی این اتحادیه را در آستانه آغاز سال 2017 تهدید می کند. این دو حزب خواهر تصمیم داشتند با یک نوع نشست صلح در اوایل فوریه مبنایی برای همکاری در مبارزات انتخاباتی سال آینده ایجاد کنند.البته حزب سوسیال مسیحی در چنین شرایطی این نشست صلح را زیر سوال قرار داده و بی معنی خوانده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :