موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111016 :کد

طبق گزارش؛

ممنوعیت قطع برق و گاز خانواده های بی بضاعت در اسپانیا

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -ممنوعیت قطع برق و گاز خانواده های بی بضاعت در اسپانیا

دولت اسپانیا به دنبال این است که قطع برق و گاز افراد بی‌ بضاعت این کشور را که توانای پرداخت هزینه اینگونه خدمات را ندارند، ممنوع کند.

 

دولت اسپانیا به دنبال این است که قطع برق و گاز افراد بی‌ بضاعت این کشور را که توانای پرداخت هزینه اینگونه خدمات را ندارند، ممنوع کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا، روزنامه «آ ب ث» اسپانیا روز پنجشنبه نوشت: نا توانایی برخی خانواده های کم بضاعت اسپانیا در پرداخت قبوض برق و گاز بویژه در فصل سرما موجب قطع این خدمات از سوی شرکت های مربوطه می شود که پدیده ای به نام 'فقر انرژی' را در این کشور رقم زده است.

 

وضعیت حاد این خانواده ها در فصل پاییز و زمستان به حدی است که دولت اسپانیا با همراهی حزب سوسیالیست به تهیه طرحی برای ممنوعیت قطع خدمات برق و گاز خانواده های بی بضاعت اقدام کرده است.این طرح از سوی حزب سوسیالیست مطرح شده و هم اکنون مذاکراتی در این خصوص با وزیر انرژی اسپانیا در جریان است.

 

علاوه بر این طرح، تعیین تعرف های پایین تر برق و گاز برای این دسته از خانواده ها در دست بررسی است.اسپانیا به رغم داشتن یک سری داده های مثبت در بخش اقتصاد کلان بویژه در زمینه رشد اقتصادی، هنوز موفقیت قابل توجهی در کاهش بیکاری نداشته است.نهادهای مختلف با اشاره به معضل بیکاری نسبت به خطر انزوای اجتماعی افراد بدون درآمد نیز هشدار داده اند. در این میان یکی از داده هایی که بسیار قابل توجه است، وجود تعداد زیاد خانوارده های بدون هیچگونه درآمدی در این کشور است.بر اساس گزارش های موجود، هم اکنون 600 هزار خانواده در اسپانیا وجود دارند که هیچ گونه درآمدی ندارند و هیچ یک از اعضای آنها مشغول به کار نیستند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :