موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حقوق قضائی

a/111020 :کد

رئیس سازمان زندان ها؛

آموزش شمار زیادی از رشته های دانشگاهی در زندان‌ها

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -آموزش شمار زیادی از رشته های دانشگاهی در زندان‌ها

جهانگیر از فارغ التحصیلی ۱۱۹ زندانی در یکسال گذشته خبرداد وگفت: بی سوادی و کم سوادی یکی از مهمترین عوامل وقوع جرم است که با آموزش های مختلف به زندانیان کمک می کنیم تابا شرایط خوب به جامعه برگردند.

جهانگیر از فارغ التحصیلی ۱۱۹ زندانی در یکسال گذشته خبرداد وگفت: بی سوادی و کم سوادی یکی از مهمترین عوامل وقوع جرم است که با ارائه آموزش های مختلف به زندانیان کمک می کنیم تا زندانی با شرایط خوب به جامعه برگردد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رئیس سازمان زندان ها در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از فارغ التحصیلی ۱۱۹ زندانی در یکسال گذشته خبرداد و افزود: بی سوادی و کم سوادی یکی از مهمترین عوامل وقوع جرم است که با ارائه آموزش های مختلف به زندانیان کمک می کنیم تا زندانی با شرایط خوب به جامعه برگردد.

 
وی گفت: در راستای بازپروری افراد خطا رفته و بازگشت سالم به جامعه، طی سال گذشته ۱۰۵۷ مسابقه قرآنی، ۲۱۰۰۰ کارگاه آموزش مهارت های اساسی زندگی، ۱۸۰۰۰ دوره آموزش های عقیدتی برگزار شده است. جهانگیر ادامه داد: شرکت چشمگیر زندانیان در کلاسهای ترتیل، روخوانی، تفسیر و روان خوانی قرآن نیز از جمله فعالیت های عمده در بحث نهادینه کردن آموزش قرآن در زندان ها است.
 
 رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: در حال حاضر ۲۱ رشته دانشگاهی در زندان ها توسط مراکز دانشگاهی آموزش داده می شود که تعداد ۷۶۷ نفر از زندانیان به تحصیل در این مقاطع مشغول هستند. وی با بیان اینکه  بی سوادی و کم سوادی یکی از مهمترین عوامل وقوع جرم است اظهارکرد:  با این نگاه تلاش میکنیم با ارائه آموزش های مختلف به زندانیان، زمینه بروز جرم در این بخش را از بین ببریم و کمک کنیم تا زندانی با شرایط خوب به جامعه برگردد.
 
 جهانگیر اضافه کرد: مراقبت و بازپروری افراد، زمینه ایجاد فرصت های نوین برای فرد زندانی، خانواده وی و در نهایت برای جامعه را فراهم می آورد.وی بر استفاده حداقلی از مجازات زندان تاکید کرد وگفت: این امر باید مورد توجه قضات قرار گیرد چرا که حضور افراد در زندان ها هرچند برای یک روز تبعات منفی برای جامعه، خانواده و فرد خواهد داشت.رئیس سازمان زندان ها با طرح این نکته که خیلی از افراد به طورموقت وارد زندان ها میشوند گفت: این موضوع نشان دهنده عدم ضرورت حضور فرد در زندان است که میتوان تامل بیشتری در کاهش استفاده از این نوع قرارها نمود.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :