موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111045 :کد

سازمان عفو بین الملل

اظهار نگرانی سازمان عفو بین المللی درباره اوضاع کودکان موصل

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -اظهار نگرانی سازمان عفو بین المللی درباره اوضاع کودکان موصل

سازمان عفو بین المللی با صدور گزارشی از جنگ موصل در شمال عراق اعلام کرد کودکان محاصره شده در موصل از اختلالات روحی، بدنی شدید و دردناکی رنج می برند.

سازمان عفو بین المللی با صدور گزارشی از جنگ موصل در شمال عراق اعلام کرد کودکان محاصره شده در موصل از اختلالات روحی، بدنی شدید و دردناکی رنج می برند.

 

به گزارش تحلیل ایران  این نهاد حقوق بشری بین المللی سازمان عفو بین الملل افزود: در سفر 17 روزه نماینده آن به عراق مشخص شد کودکان تحت محاصره جنگ وحشیانه موصل با صحنه هایی که شایسته نیست هر کس در هر رده سنی هرگز در عمرش بینند، روبرو هستند.

 

دوناتیلا راویرا مشاور ارشد مقابله با بحران های سازمان عفو بین الملل که ریاست هیات سازمان را در سفر به عراق به عهده داشت گفت: در این سفر کودکانی را دیدم که سرهای جدا شده نزدکانشان را به دلیل انفجار خمپاره از نزدیک دیده اند و یا افراد خانواده شان بر اثر انفجار خودروهای بمب گذاری شده یا انفجار مین فلج شده بودند و یا زیر آوار خانه ها مانده بودند.


وی افزود: کودکانی که به دلیل جنگ زخمی شده اند، خود را در بیمارستان های مملو از بیمار یا اردوگاههای آوارگان یافته اند، به همین دلیل در شرایط بد جسمی وروحی به سر می برند.


وی ادامه داد دختربچه هایی که سن آنها حداکثر 11 سال می باشد از تجاوز تروریست های داعش در امان نبوده اند. این در حالیست که جوانان موصل از پیوستن به آموزش نظامی داعش که به آنها چگونگی سر بریدن ویا مشاهده اعدام افراد را نشان می دهد امتناع می ورزند.


وی از جامعه بین المللی خواست حمایت از کودکان عراق از جمله حمایت روحی کودکانی که تحت خشونت تروریست ها قرار گرفته اند در اولویت قرار دهد.


به گزارش ایرنا، نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، امنیتی، حشد الشعبی (بسیج مردمی) و ائتلاف بین المللی عملیات گسترده آزادسازی موصل را از چنگال داعش، از اکتبر ( مهر) آغاز و تاکنون ادامه می دهند.


ایرنا نوشت: گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای عراقی دست به حملات انسانی می زند و از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :