موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/111063 :کد

جابری انصاری

بدون مبارزه موثربا تروریسم امکان حل بحران های منطقه وجود ندارد

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۹
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -بدون مبارزه موثربا تروریسم امکان حل بحران های منطقه وجود ندارد

« حسین جابری انصاری» معاون عربی و آفریقائی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بدون مبارزه موثر با افراط گرائی و تروریسم امکان حل بحران جاری در منطقه وجود ندارد

« حسین جابری انصاری» معاون عربی و آفریقائی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بدون مبارزه موثر با افراط گرائی و تروریسم امکان حل بحران جاری در منطقه وجود ندارد و بدون راه حل سیاسی مبتنی بر گفت وگو و توافق بین اصحاب وطن واحد پایان دادن به درگیری ها و رویاروئی های موجود هم امکان ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، جابری انصاری ظهر جمعه بعداز دیدار با « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان که با حضور « محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان برگزار شد، گفت: خوشحالم که در این شرایط حساس داخلی و منطقه ای به لنبان سفر و با آقای نبیه بری رئیس مجلس لبنا دیدار و گفت وگو کردم.


وی با بیان اینکه « لبنان در دو زمینه اساسی در چند دهه گذشته الگوی قابل استفاده ای برای تمام منطقه و ملت های منطقه ارائه کرده است»، افزود: مقاومت درمقابل اشغالگری خارجی و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی و هممچنین همزیستی طوائف ، مذاهب و گروه های سیاسی واجتماعی مختلف در کنار یکدیگر این دو الگوی بسیار مهم هستند.


معاون وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: آقای نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان نماد و حلقه وصل این هر دو الگوی لبنانی است.


جابری انصاری تصریح کرد: سفر من به لبنان در چارچوب یک دیدار منطقه صورت گرفت و براین اساس قبل از لبنان در سوریه با مقامات مختلف این کشور ملاقات کردم.


وی اظهارداشت: شب گذشته هم در کاخ نخست وزیری لبنان با آقای سعد حریری نخست وزیر جدید دیدار و گفت وگو کردم و امروز هم ملاقاتی خوب و بسیار مفید با آقای نبیه بری داشتم.
معاون وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه « ملاقاتی هم با ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری خواهم داشت»، گفت: این سفر درحالی انجام می شود که مجموعه ای از تحولات سیاسی و میدانی در سطح منطقه از جمله در سوریه و لبنان در جریان است.


جابری انصاری افزود:درلبنان بعدازمدت ها اختلاف در باره انتخاب رئیس جمهوری جدید و شکل گیری دولت جدید توافق صورت گرفته و این یک تحول بسیار مثبت است.


وی اظهارداشت: درسوریه هم تحولات مهم سیاسی و میدانی اتفاق افتاده و معرکه حلب درهمین روزها خاتمه پیدا کرده است که موفقیتی بسیار بزرگ در رویاروئی با تروریسم می باشد.


معاون وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: در سطح منطقه ای اجلاس مهم سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در سطح وزیران خارجه در مسکو برگزار شد.


جابری انصاری تاکید کرد:پیام واحدی که از مجموعه این تحولات دریافت می شود این است که راه موثرحل بحران های موجود در منطقه ما راه حل سیاسی و توافقی و در کنار آن ضرورت مبارزه جدی و همه جانبه با تروریسم و افراط گرائی است.


وی تصریح کرد:جمهوری اسلامی ایران دیدگاه روشنی در این زمینه دارد و معتقد است که این دو مسئله باید به موازات هم پیگری شود.


معاون وزیر امور خارجه ایران گفت:بدون مبارزه موثر با افراط گرائی و تروریسم امکان حل بحران جاری در منطقه وجود ندارد و بدون راه حل سیاسی مبتنی بر گفت وگو و توافق بین اصحاب وطن واحد پایان دادن به درگیری ها و رویاروئی های موجود هم امکان ندارد.


جابری انصاری افزود:فرصت دیدار من از سوریه ولبنان فرصتی برای مشورت و رایزنی با مقامات این دو کشور و پیگیری زمینه های این موضوعات مورد اشاره است.


ایرنا نوشت : وی تاکید کرد امیدوارم روزها و ماه های آینده ، ایام بهتری برای دولت ها و ملت های منطقه باشد و با روحی از توافق ، تفاهم ، هماهنگی و گفت وگو مسائل و اختلاف های موجود در سطح منطقه در مسیرحل سیاسی قرار بگیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :