موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111065 :کد

کره شمالی

کره شمالی: ناتو از دخالت در امور شبه جزیره کره پرهیز کند

  جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -کره شمالی: ناتو از دخالت در امور شبه جزیره کره پرهیز کند

پیونگ یانگ با اعلام اینکه ناتو می بایست برای تثبیت امنیت و صلح تلاش کند، از این تشکل نظامی خواست از دخالت در امور دیگر کشورها از جمله کره شمالی و شبه جزیره کره پرهیز کند.

پیونگ یانگ با اعلام اینکه ناتو می بایست برای تثبیت امنیت و صلح تلاش کند، از این تشکل نظامی خواست از دخالت در امور دیگر کشورها از جمله کره شمالی و شبه جزیره کره پرهیز کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، کره شمالی روز جمعه از اینکه پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به تازگی در بیانیه ای برنامه هسته ای تسلیحاتی و پرتاب موشک های بالستیک این کشور را در سال ۲۰۱۶ میلادی محکوم کرده، به شدت واکنش نشان داد.


پیونگ یانگ با اشاره به این بیانیه آورده است: آنچه مسلم است اینکه ناتو رویکردی غیرقابل قبول داشته و به دنبال فضولی در مسایل داخلی کره شمالی بوده است و این کشور هرگز چنین اقدامی را بر نمی تابد.


کره شمالی از ناتوبه عنوان آلت دست آمریکا و کره جنوبی یاد کرده و انتشار این بیانیه را در راستای سیاست های مخرب منطقه ای این دو کشور دانسته است.


خبرگزاری کره شمالی در گزارش خود آورده است که پیونگ یانگ همیشه بر این باور بوده که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو برای صلح و امنیت تلاش کافی نکرده و در این زمینه ناموفق بوده است.


این گزارش تصریح می کند: ناتو بجای اینکه در مسایل داخلی کره شمالی ورود کرده و بی جهت به این مسایل بپردازد بهتر است ماموریت های خود را برای حراست از صلح و امنیت مناطق مختلف جهان به خوبی انجام دهد.


کره شمالی به ناتو توصیه کرده است که بیهوده با انتشار چنین بیانیه هایی به دنبال بر هم زدن اوضاع منطقه ای نباشد و از دخالت های بی جا در امور این کشور پرهیز کند.


کره شمالی در سال ۲۰۱۶ میلادی دو آزمایش هسته ای انجام داد و بیش از ۲۰ موشک بالستیک پرتاب کرد و هر دو بار نیز شورای امنیت قطعنامه هایی در تحریم این کشور تصویب کرد.


ایرنا نوشت : گزارش ها حاکی است که نیروهای نظامی، واحدهای راکت انداز و توپخانه کره شمالی در روزهای اخیر رزمایش ها و تمریناتی را برای تقویت خود در مرزهای کشور برگزار کرده اند و «کیم جونگ اون» رهبر این کشور نیز از برخی تمرینات صورت گرفته بازدید کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :