موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111117 :کد

رویترز

هشدار مقامات امنیتی آمریکا درباره حمله به تجمعات در سال نو

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۷۴   
 تحلیل ایران -هشدار مقامات امنیتی آمریکا درباره حمله به تجمعات در سال نو

مقامات امنیتی آمریکا به نیروهای پلیس ایالتی و محلی درباره حمله به تجمعات در ایام تعطیلات سال نو میلادی در آمریکا به خصوص به کلیساها هشدار و آماده باش دادند.

مقامات امنیتی آمریکا به نیروهای پلیس ایالتی و محلی درباره حمله به تجمعات در ایام تعطیلات سال نو میلادی در آمریکا به خصوص به کلیساها هشدار و آماده باش دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران   رویترز روز شنبه از مبدا 'واشنگتن' با انتشار این خبر افزود: این هشدار که به صورت یک بولتن به نیروهای پلیس محلی در آمریکا ارسال شده، در آن به تهدید مشخص و موثقی اشاره نشده است.


 پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) و 'وزارت امنیت داخلی آمریکا' در پی انتشار فهرستی از کلیساهای آمریکا بر روی وب سایت های طرفداران (گروه تفکیری – تروریستی) داعش ، این هشدار مراقبتی را صادر کردند.


بنا براین گزارش، در بیانیه پلیس اف.بی.آی آمریکا آمده است: اف.بی.آی از انتشار فهرستی از کلیساهای آمریکا بر روی سایت های طرفداران داعش که در آنها خواسته شده است تا به آنها حمله شود، آگاه است.


رویترز همچنین به نقل از شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: هواداران داعش بر حمله به تجمعات در تعطیلات سال نو ازجمله تجمع در کلیساها ادامه می دهند که درنتیجه نیروهای پلیس باید نسبت به هرگونه 'فعالیت مشکوکی' مراقب باشند.


در پی بازپس گیری و پاکسازی شهر حلب سوریه از تروریست های مسلح مخالف دولت بشار اسد و خروج آنها از این شهر و نیز بیرون راندن تروریست ها از عراق، غربی ها که تاکنون بطور مستقیم و غیر مستقیم به حمایت از آنها پرداخته بودند، از بازگشتن برخی از اتباع خود که درمیان این گروه های تروریستی قرار دارند در هراس هستند.


درحمله تروریستی 19 دسامبر برابر با 29 آذرماه یک دستگاه کامیون به بازار کریسمس «برایتشاید پلاتز» درخیابان «شارلوتنبرگ» شهر برلین برخورد کرد که در آن 12نفر کشته و 48 نفر دیگر زخیمی شدند.


حادثه برلین همچنین مقامات فرانسوی را وا داشته است تا در بالاترین سطح از آماده باش امنیتی در جریان تعطیلات سال نو مسیحی قرار گیرند.


وزیر کشور فرانسه شامگاه جمعه اعلام کرد که 91 هزار نفر از نیروهای امنیتی و پلیس فرانسه تامین امنیت جشن های سال نو میلادی را در این کشور برعهده خواهند داشت.


حادثه برلین باعث شد محافل سیاسی آلمان به انتقاد از سیاست های مهاجرتی و پناهجویی آنگلا مرکل صدراعظم المان بپردازند، تا آنجا که «هورست سی هوفر» (Horst Seehofer) رهبر حزب «اتحاد سوسیال مسیحی بایرن» (CSU) در پی حادثه تروریستی ، خواستار تغییر در سیاست های مهاجرتی و امنیتی آلمان شد.


درهمین حال، انتقاد از سیاست باز آنگلا مرکل در برابر پناهجویان و بروز چنین حملات تروریستی بعنوان اهرم فشاری برای اخراج پناهجویان از اروپا تبدیل گشته است.


«آندرج بابیس/Andrej Babis» وزیر دارایی جمهوری چک 30 آذرماه گفته بود: صدر اعظم آلمان به دلیل سیاست های درهای باز در قبال پناهجویان، عامل حمله تروریستی در بازاری در برلین است.
با این حال وی تاکید کرد که راه حل کنترل بحران پناهجویان دستیابی به صلح در سوریه و بازگرداندن پناهجویان به کشورهای خود است.


ایرنا نوشت: سیاست های مداخله جویانه آمریکا و هم پیمانان غربی اش در کشورهای خاورمیانه عامل اصلی بروز بحران پناهجویان بوده است، برخی از سیاستمداران اروپایی تلاش می کنند به بهانه افزایش تهدیدهای تروریستی ناشی از ورود گسترده پناهجویان به این قاره از مسئولیت خود در پذیرش پناهجویان سر باز بزنند و تاکنون زمزمه هایی از ساختن اماکن ویژه پناهجویان در اطراف اروپا، بازگرداندن پناهجویان و آوارگان به کشورشان، کاهش خدمات رفاهی به آنها و غیره از سوی تعدادی از مسئولان اروپایی شنیده شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :