موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/111137 :کد

هواشناسی

هشدار هواشناسی درباره آب و هوای روزهای آتی

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -هشدار هواشناسی درباره آب و هوای روزهای آتی

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند بارش باران و برف در مناطق مختلف کشور، نسبت به لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده‌ای هشدار داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند بارش باران و برف در مناطق مختلف کشور، نسبت به لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده‌ای هشدار داد.
 

به گزارش تحلیل ایران احد وظیفه گفت: با ورود سامانه بارشی، بارش برف از سمت غرب و شمال غرب کشور آغاز شده که به‌تدریج گستره آن به شکل بارش باران و برف جنوب غرب، زاگرس مرکزی و از اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی را نیز در بر خواهد گرفت که در روز یکشنبه (پنجم دی)، بارش در مناطق فوق ضمن تقویت تداوم خواهد یافت.


وی با اشاره به اینکه روز دوشنبه ششم دی، عمده بارش در زاگرس مرکزی و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود، افزود: در این مدت بارش برف موجب لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده‌های کوهستانی و اختلال در تردد جاده‌ای این مناطق خواهد شد. همچنین امروز با توجه به تداوم پایداری نسبی جو، آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بویژه تهران، کرج، اصفهان و تبریز ادامه خواهد یافت که پیامد آن ناسالم بودن هوای این مناطق برای تمام گروه‌های سنی خواهد بود که با توجه به پیش‌بینی بارندگی، کیفیت هوای این مناطق به شرایط مطلوب باز خواهد گشت.


مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز به سبب افزایش سرعت باد در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.


العالم نوشت : وی در پایان در مورد وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه، ابری، همراه با مه صبحگاهی، در بعضی ساعات بارش باران و احتمال رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای 7 و 3 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه، ابری، همراه با مه صبحگاهی و بارش پراکنده، به‌تدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 10 و 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :