موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111154 :کد

منابع محلی در استان نینوی عراق؛

تهدید داعش به عملیات های جدید در ترکیه

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۹
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -تهدید داعش به عملیات های جدید در ترکیه

یکی از خطبای داعش در موصل جمعه گذشته با تهدید دوباره ترکیه به انجام عملیات تروریستی، اعلام کرد که مقصد بعدی این گروهک کشورهای عربی خلیج فارس است.

یکی از خطبای داعش در موصل جمعه گذشته با تهدید دوباره ترکیه به انجام عملیات تروریستی، اعلام کرد که مقصد بعدی این گروهک کشورهای عربی خلیج فارس است.

 

به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت: منابع محلی در استان نینوی عراق اعلام کردند که گروه تروریستی داعش به تازگی ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را تهدید کرده است.یکی از خطبای داعش جمعه گذشته در یکی از مساجد موصل به مسائل مهمی اشاره کرده است.

به گفته منبع سومریه، در این خطبه که نشان دهنده خشم داعش از ترکیه و رئیس جمهور آن است، داعش دوباره این کشور را به انجام عملیات تروریستی تهدید کرده و گفته است که شهر الباب سوریه را جهنمی برای نیروهای ترکیه تبدیل خواهد کرد.خطیب داعش در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته به تصمیم «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروهک مبنی بر توقف مهاجرت از سایر کشورها به موصل و پیوستن به داعش اشاره کرده است.

این منبع گفته است، البغدادی از یک سال پیش با اعلام توقف مهاجرت به شهر موصل، از کسانی که راغب به پیوستن داعش بوده‌اند، خواسته است در کشورهای خود منتظر آن باشند تا در صورت نیاز دستورات این گروهک را اجرا کنند.به گفته منبع مذکور، خطیب داعشی همچنین کشورهای عربی خلیج فارس را تهدید کرده و اعلام کرده است که به زودی 10 «امارت» در خلیج فارس تأسیس خواهد کرد.تهدید کشورهای عربی خلیج فارس در حالی صورت می‌گیرد که بنا به گفته سرویس‌های اطلاعاتی غرب و اعتراف خود تروریست‌ها، این کشورها از آن‌ها حمایت مالی و تسلیحاتی کرده اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :