موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/111169 :کد

به نقل از فوربس؛

ساخت نخستین جاده خورشیدی جهان

  شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -ساخت نخستین جاده خورشیدی جهان

به طور متوسط حدود ۲۰۰۰ راننده در طول روز از این جاده استفاده خواهند کرد، و این جاده قادر خواهد بود انرژی کافی برای روشنایی خیابان ها در سطح شهر را تولید کند.

 خب، شما نمی توانید بگویید آن ها به وعده های خود عمل نکردند! در ماه فوریه، دولت فرانسه از تصمیمش برای پوشاند 1000 کیلومتر (621 مایل) از جاده های کشور با صفحات خورشیدی، طی پنج سال آینده خبر داد. چند ماه بعد، اولین جاده به طول 1 کیلومتر در روستای کوچک نورماندی ساخته شده است. با توجه به برآوردهای رسمی، به طور متوسط حدود 2000 راننده در طول روز از این جاده استفاده خواهند کرد، و این جاده قادر خواهد بود انرژی کافی برای روشنایی خیابان ها در سطح شهر را تولید کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، تابناک نوشت: شاید اگر بفهمید که 5 میلیون دلار صرف این پروژه شده است، دستاورد آن را ناچیز بدانید و مصرف چنین سرمایه ای برای تولید این مقدار انرژی را غیر موجه بخوانید. اما سگولن روایال، وزیر محیط زیست فرانسه و شرکت زیرساخت کولاس، که سطح جاده های فتوولتائیک (به نام "Wattway") را توسعه داده اند  بر این باورند که با گسترش این تکنولوژی، هزینه ها کمتر خواهد شد.

 

خانم روایال همچنین اشاره کرد، جنبه مثبت استفادۀ جدید از انرژی خورشیدی این است که به هیچ نوع کار مهندسی عمران نیاز نیست، چراکه "از خود زیرساخت جاده که پیشتر ساخته شده و موجود است برای تولید الکتریسیته استفاده می شود، بدون اینکه نیاز به زمین و زیرساخت جدیدی باشد."

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :