موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111194 :کد

قطعنامه محکومیت شهرک‌سازی؛

توقف حمایت مالی از ۵ نهاد سازمان ملل از سوی نتانیاهو

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -توقف حمایت مالی از ۵ نهاد سازمان ملل از سوی نتانیاهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور توقف حمایت مالی از ۵ نهاد سازمان ملل را به خاطر حمایت آنها از قطعنامه محکومیت شهرک‌سازی در شورای امنیت صادر کرد.

 

 
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور توقف حمایت مالی از ۵ نهاد سازمان ملل را به خاطر حمایت آنها از قطعنامه محکومیت شهرک‌سازی در شورای امنیت صادر کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور توقف حمایت مالی از 5 نهاد بین‌المللی را که از پیش‌نویس قطعنامه محکومیت و توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین حمایت کرده بودند، صادر کرد.

بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی شامگاه شنبه خود دستور توقف حمایت مالی 30 میلیون شکلی (تقریبا 8 میلیون دلاری) از 5 نهاد سازمان ملل را به خاطر حمایت آنها از قطعنامه محکومیت شهرک‌سازی در شورای امنیت صادر کرد. نتانیاهو اعلام کرده است که این طرف‌ها علیه ما فعالیت می‌کنند و هر کس علیه اسرائیل فعالیت کند باید تاوان اقتصادی آنرا بپردازد.«اسرائیل قطعنامه شورای امنیت را کاملا رد می‌کند» و این قطعنامه در نهایت لغو خواهد شد.»

تسنیم نوشت: نتانیاهو همچنین از قطعنامه شورای امنیت در محکومیت شهرک‌سازی اسرائیل به عنوان قطعنامه "شرم‌آور" یاد کرد و گفت:« این احمقانه است که گفته شود محله یهودی‌نشین "ربع یهودی" و حرم ابراهیمی اراضی اشغالی هستند.»شورای امنیت سازمان ملل اخیرا پیش‌نویس قطعنامه توقف شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین را با 14 رای موافق و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رساند که این مساله در 36 سال گذشته بی‌سابقه بود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :