موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111226 :کد

رژیم صهیونیستی

خشم و ناراحتی سران رژیم صهیونیستی از تصویب قطعنامه شورای امنیت

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -خشم و ناراحتی سران رژیم صهیونیستی از تصویب قطعنامه شورای امنیت

تصویب قطعنامه توقف شهرک‌سازی، مقامات رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی و خشمگین کرده است.

تصویب قطعنامه توقف شهرک‌سازی، مقامات رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی و خشمگین کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، عصبانی و خشم مقامات صهیونیستی از تصویب قطعنامه توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین ادامه دارد.

در همین راستا لیبرمن تصریح کرد که «قدس و دیگر مناطقی که شهرک‌های صهیونیستی در آنجا احداث شده‌اند، متعلق به ماست. این ها تا ابد متعلق به ما هستند و هر گونه قطعنامه‌ای که از سوی هر نهادی صادر شود،‌ این وضعیت را تغییر نخواهد داد.»

وی افزود:«با آغاز عید "شمع ها" به شورای امنیت و دیگر ملت‌های جهان نشان خواهیم داد که اولین شمعی که به این مناسبت روشن می‌شود، در قدس روشن خواهد شد.»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نفتالی بنت رئیس حزب "خانه یهودی" و وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی هم تاکید کرد که «ما باید سیاست عقب نشینی (از اراضی اشغالی فلسطین) را تغییر دهیم و به سیاست اعمال حاکمیت روی بیاوریم. هزاران تروریست از سراسر جهان شاهد تصویب قطعنامه شورای امنیت بودند و آن‌را نشانه بسیج همگانی برای جنگ علیه اسرائیل می‌دانند.»

وی اعلام کرد که «صدور قطعنامه شورای امنیت، نتیجه مستقیم توافقنامه اسلو و امتیازات داده شده در قالب آن است، توافقنامه اسلو به معنای تشکیل کشور فلسطین در قلب اسرائیل است.»

بنت تصریح کرد که توافقنامه‌های اسلو باید مانند بسیاری از توافقنامه‌هایی که قبل از آنها امضا شده‌اند، در زباله دان تاریخ ریخته شوند.

این مقام صهیونیست خاطر نشان کرد که «اسرائیل باید از حرکت بر روی ریل انتحاری تشکیل کشور فلسطین دست بردارد و حاکمیت خود بر مناطقی مانند "معالیه ادومیم"، "الاغوار" و "عوفرا" و دیگر مناطق موسوم به "سی" را در نزدیک‌ترین زمانن ممکن اعمال کند.»

ایهود باراک وزیر جنگ و نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی هم از این قطعنامه انتقاد کرد و آن‌را ضربه‌ای سنگین به این رژیم دانست.

به گزارش شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی، ایهود باراک خاطر نشان کرد که «مسئول صدور این قطعنامه آقای نتانیاهوست» چرا که اصرار وی بر حفظ شهرک‌های صهیونیست‌نشین احداث شده در مناطق دوردست کرانه باختری ضررهای سنگینی به تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین وارد کرد.

از سوی دیگر، "ایلی یشای" رئیس جدا شده حزب مذهبی "شاس" که حزب جدیدی به نام "مران" تاسیس کرده است، خواستار تشکیل جلسه فوق العاده برای بررسی گزارش الحاق اراضی کرانه باختری به اراضی تحت اشغال اسرائیل شد.

یشای مدعی شد که «بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد اعتراف کرد که این سازمان عدالت را در قبال اسرائیل رعایت نمی‌کند. سازمان ملل قطعنامه اشتباهی را صادر کرد و این همان قطعنامه گلدستون است که قبلا با آن مخالفت کرده بود، اما بان کی مون از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد، اما ما نباید منتظر این باشیم که شورای امنیت از قطعنامه خود در قبال شهرک‌های صهیونیستی عقب‌نشینی کند.»

تسنیم نوشت : وی افزود شهرک‌سازی باید بدون هیچ محدودیتی در سراسر کرانه باختری و بخش شرقی قدس ادامه پیدا کند تا این پیام به شورای امنیت و تشکیلات خودگردان فلسطین داده شود که مرجع تصمیم‌گیری اسرائیل است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :