موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111235 :کد

پناهندگان

افزایش چشمگیر پناهندگان ترکیه در آلمان

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۱۲۲   
 تحلیل ایران -افزایش چشمگیر پناهندگان ترکیه در آلمان

یک نشریه آلمانی با استناد به اطلاعات دولت آلمان از افزایش چشمگیر درخواست‌های پناهندگی از طرف ترکیه به ویژه بعد از کودتای نظامی نافرجام در این کشور خبر داد.

یک نشریه آلمانی با استناد به اطلاعات دولت آلمان از افزایش چشمگیر درخواست‌های پناهندگی از طرف ترکیه به ویژه بعد از کودتای نظامی نافرجام در این کشور خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، از زمان کودتای نظامی ماه جولای در ترکیه شمار درخواست های شهروندان ترکیه برای پناهندگی در آلمان به شدت افزایش پیدا کرده است.


نشریه "دی سایت" این خبر را با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست پارلمانی منتشر کرده است.


بر این اساس در حالی که در ژانویه سال جاری میلادی حدود 119 درخواست پناهندگی از ترکیه وجود داشت در نوامبر تعداد این درخواست ها به بیش از 700 مورد افزایش پیدا کرده است. از ژانویه تا نوامبر در مجموع بیش از 5200 درخواست پناهندگی از طرف شهروندان ترک وجود داشته است که تقربا هشتاد درصد آن از طرف کردها بوده است.


البته دولت آلمان در گزارشی که ارائه داده است از هیچ گونه ارتباطی بین کودتای نافرجام در این کشور و افزایش درخواست های پناهندگی از ترکیه حرفی نزده است.


حزب چپ آلمان در واکنش به این آمارهای منتشر شده انتقاد شدیدی به سیاست آلمان در قبال ترکیه وارد کرده است.


"اولا یلکپه"، سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان در این باره اظهار داشت که ترکیه هر چیزی جز یک کشور و یا یک مکان امن که در آن پناهندگان بتوانند مامنی برای خود بیایند است. بخصوص دولت ترکیه جنگ بی رحمانه ای را علیه مردم کرد به راه انداخته است.


تسنیم نوشت : این مقام حزب چپ پارلمان آلمان با اشاره به سرکوبگری های دولت اردوغان به ویژه بعد از کودتای نافرجام در این کشور گفت: صادرات سلاح به رژِیم اردوغان باید بالاخره متوقف شده و توافق پناهندگان با این کشور باید خاتمه یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :