موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/111250 :کد

ایران و ترکیه

ایران و ترکیه در مسیر گسترش روابط فرهنگی

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -ایران و ترکیه در مسیر گسترش روابط فرهنگی

رایزن فرهنگی کشورمان در آنکارا به منظور گسترش روابط فرهنگی ایران و ترکیه و برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک، با رییس انستیتوی یونس امره ترکیه دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در آنکارا به منظور گسترش روابط فرهنگی ایران و ترکیه و برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک، با رییس انستیتوی یونس امره ترکیه دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسن صفرخانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با شرف آتش، رییس انستیتوی یونس امره دیدار و گفت‌وگو کرد. وی از ابتدای سال جاری میلادی و پس از 5 سال معاونت انستیتو، به مقام ریاست انستیتوی یونس امره منصوب شد.

 

در این دیدار، ضمن تبادل نظرات در موضوعات فرهنگی، هنری و آموزشی، مشکلات فرهنگی جهان اسلام، نیز ریشه‌یابی جامعه‌شناختی رفتارهای غیراسلامی در جوامع اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. طبق نقطه نظر مشترک هر دو طرف دیدار، باید این مسایل با کار فرهنگی مرتبط توسط نهادهای مشابه طرفین انجام گیرد. هر دو طرف در این دیدار توافق داشتند که تا حد امکان باید همکاری‌ها گسترش یابد.

 

با ذکر این نکته از سوی رایزن فرهنگی کشورمان که نمایندگی انستیتوی یونس امره در ایران با نهادهای مربوطه ایرانی همکاری‌های بسیار خوب و مطلوبی دارد، پیشنهاد کرد تا مشابه فعالیت‌های مشترک در ایران، رایزنی فرهنگی ایران و انستیتوی یونس امره نیز در ترکیه و به ویژه در آنکارا، برنامه‌های مشترکی برگزار کنند.

 

فارس نوشت: از جمله برنامه‌های مورد توافق طرفین در این دیدار برای انجام همکاری‌های مشترک می‌توان به برگزاری هفته‌های فرهنگی، هفته‌های فیلم، نشست‌های ادبی، نمایشگاه‌های فرهنگی هنری و برنامه‌های مشابه در سال 2017 و 2018 میلادی اشاره کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :