موضوعات ‌مرتبط: فناوری نرم افزار

a/111251 :کد

فایرفاکس

پشتیبانی فایرفاکس از ویندوز XP و ویستا در ۲۰۱۷ به پایان می رسد

  یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -پشتیبانی فایرفاکس از ویندوز XP و ویستا در ۲۰۱۷ به پایان می رسد

بسیاری از مرورگرهای اینترنتی پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویستا و ویندوز XP را متوقف کرده‌اند اما فایرفاکس تا به امروز هم چنان از این پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کرد .

بسیاری از مرورگرهای اینترنتی پشتیبانی از سیستم عامل‌های ویستا و ویندوز XP را متوقف کرده‌اند اما فایرفاکس تا به امروز هم چنان از این پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کرد و کاربران می‌توانستند در کامپیوترهای نسل قدیمی و منسوخ خود از فایرفاکس استفاده کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛  با این حال تیم طراح این مرورگر نیز بالاخره تسلیم شدند و اعلام کردند که از سال آینده پشتیبانی فایرفاکس از XP و Vista به پایان می‌رسد.

موزیلا از ماه مارس 2017 نسخه Extended Support Release را در اختیار کاربران این سیستم عامل‌ها قرار می‌دهد و آنها را به بروزرسانی‌های اصلی که بسیار عقب تر از بروزسانی‌های عرضه شده برای سایر پلتفرم‌هاست، محدود می‌کند. این تیم قصد دارد اواسط سال آینده تاریخ نهایی پایان پشتیبانی از این سیستم عامل ها را اعلام کند اما در نهایت و به صورت عملی این کار در سپتامبر انجام خواهد شد و بروزرسانی های امنیتی دیگر برای این گروه از کاربران ارسال نخواهد شد.

البته این به معنای این است که از سپتامبر به بعد فایرفاکس روی ویندوز اکس پی و ویستا کار نخواهد کرد. در شرایطی که مقابله کردن با نقص‌های امنیتی بسیار دشوار است، استفاده از فایرفاکس در چنین پلتفرم‌هایی با وجود در معرض چنین خطراتی بودن از لحاظ عملی ممکن نیست.

البته به احتمال زیاد تعداد کاربرانی که هم چنان از یک سیستم عامل 10 ساله استفاده می‌کنند و به میزان کافی به استفاده از یک مرورگر جدید برای تجربه وب گردی خود اهمیت می دهند، زیاد نیستند.


تابناک نوشت: در هر حال بسیاری از افراد در سیستم‌های محل کار خود مجبور به استفاده از این پلتفرم‌های قدیمی بوده‌اند یا فرصت آپدیت سیستم‌عامل خود به یک ویندوز جدیدتر را پیدا نکرده‌اند. هشدار اخیر فایرفاکس برای این گروه از افراد مفید خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :