موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111337 :کد

پارلمان لهستان

ادامه تحصن نمایندگان معترض به سیاست‌های دولت در پارلمان لهستان

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -ادامه تحصن نمایندگان معترض به سیاست‌های دولت در پارلمان لهستان

نمایندگان معترض به سیاست‌های دولت محافظه‌کار لهستان با گذشت یک هفته از آغاز تحصن خود در پارلمان، دو روز گذشته نیز به تحصن خود ادامه دادند.

نمایندگان معترض به سیاست‌های دولت محافظه‌کار لهستان با گذشت یک هفته از آغاز تحصن خود در پارلمان، دو روز گذشته نیز به تحصن خود ادامه دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  نمایندگان مخالف سیاست‌های دولت محافظه‌کار در لهستان که از چند روز پیش با محکوم کردن دولت حاکم به تخریب دموکراسی اقدام به تحصن در پارلمان این کشور کرده‌اند، طی روزهای شنبه و یکشنبه نیز به تحصن خود ادامه دادند و مراسم مربوط به جشن‌های سال نو میلادی (کریسمس) را در پارلمان به اجرا درآوردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود 10 نفر از نمایندگان لهستانی که از حدود یک هفته پیش در اعتراض به قوانین محدودکننده رسانه‌ها تحصن خود در پارلمان این کشور را آغاز کرده‌اند، طی روزهای شنبه و یکشنبه گذشته (دیروز 25 دسامبر مصادف با زادروز مسیح و از مهمترین ایام کریسمس) نیز به تحصن خود ادامه دادند.

 

تحصن نمایندگان مخالف دولت در پارلمان لهستان در حالیست که طبق آداب و رسوم، لهستانی‌ها معمولا مهمترین وعده غذایی خود را در روز 24 دسامبر در کنار خانواده خود در 12 ظرف سرو می‌کنند که نماد حواریون مسیح (12 نفر) است.

 

شبکه خبری یورونیوز به نقل از رسانه‌های لهستان اعلام کرده که چنین اقدام اعتراضی در صحن پارلمان دستکم در یک دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

 

این اعتراض‌ها پس از آن آغاز شد که دولت محافظه‌کار لهستان تصمیم گرفت نظارت بیشتری بر دسترسی رسانه‌ها به صحن پارلمان داشته باشد.

 

نمایندگان مخالف دولت هفته گذشته در صحن پارلمان اعتراض کردند و اجازه ندادند که جلسات پارلمان برگزار شود. همزمان، شماری از مخالفان دولت در مقابل پارلمان تجمع کردند و علیه دولت شعار دادند. از آن روز تاکنون این اعتراض‌ها در بیرون و داخل پارلمان ادامه داشته است.

 

کمیسیون اروپا از تحولات لهستان ابراز نگرانی کرده است و مقامات این نهاد گفته‌اند که تحولات لهستان را از نزدیک پیگیری می‌کنند.

 

«دونالد توسک» رئیس شورای اروپا که نخست‌وزیر سابق لهستان است نیز از این اقدام دولت لهستان انتقاد کرده است.

 

فارس نوشت: در روزهای گذشته، شهر ورشو، پایتخت لهستان و چند شهر دیگر شاهد تظاهرات هزاران نفر از مخالفان دولت بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :