موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/111347 :کد

مایکروسافت

مایکروسافت به زودی به اولین کمپانی یک تریلیون دلاری می شود

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -مایکروسافت به زودی به اولین کمپانی یک تریلیون دلاری می شود

در فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی، ارزش بازار کمپانی اپل به ۷۱۰ میلیارد دلار رسید که نه تنها در تاریخ این کمپانی بی سابقه بود، بلکه توانست به عنوان اولین شرکتی در جهان لقب گیرد.

در فوریه سال 2015 میلادی، ارزش بازار کمپانی اپل به 710 میلیارد دلار رسید که نه تنها در تاریخ این کمپانی بی سابقه بود، بلکه توانست به عنوان اولین شرکتی در جهان لقب گیرد که ارزش آن از 700 میلیارد دلار تجاوز کرده بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، البته این روند صعودی تا چند ماه نیز ادامه داشت به طوری که بنا بر آخرین گزارش ها به 775 میلیارد دلار هم رسید. اما طولی نکشید که با کاهش فروش گوشی های آیفون و دیگر محصولات این شرکت، ارزش بازار کوپرتینویی ها به 617 میلیارد دلار رسید.
 
حال و بر اساس تحلیل های مایکل مارکوفسکی، از پژوهشگران وب سایت Equitites.com، شرکت مایکروسافت که هم اکنون پس از اپل و آلفابت در رده سوم، ارزشمندترین شرکت های فناوری جهان قرار دارد، به زودی این معادله را بر هم خواهد شد و خود را به عنوان اولین کمپانی یک تریلیون دلاری جهان خود معرفی خواهد کرد. در حال حاضر، پنج کمپانی برتر حوزه تکنولوژی عبارتند از:


اپل با ارزش 617 میلیارد دلار

آلفابت با ارزش 548 میلیارد دلار

مایکروسافت با ارزش 492 میلیارد دلار

آمازون با ارزش 359 میلیارد دلار

فیس بوک با ارزش 333 میلیارد دلار

به گفته مارکوفسکی، کمپانی مایکروسافت از شانس بیشتری در مقایسه با اپل و یا حتی آلفابت، برای تبدیل شدن به شرکت یک تریلیون دلاری برخوردار است چرا که یک شرکت نرم افزاری محسوب می شود و قادر است رشد و پیشرفت را در مقیاس های گسترده تری در مقایسه با شرکت سخت افزاری همچون اپل تجربه کند.

وی در ادامه افزود که تصمیم اخیر مایکروسافت برای خرید لینکدین، می تواند منجر به افزایش ارزش سهام این شرکت شود چرا که درآمدهای حاصل از کسب و کار شبکه های اجتماعی در طی سال های اخیر، قابل توجه بوده است.

ردموندی ها برای تبدیل شدن به یک شرکت یک تریلیون دلاری، می بایست ارزش سهام خود را تا دو برابر افزایش دهد که در این راه، لینکدین می تواند به این خواسته، جامه عمل بپوشاند به طوری که می توان با رساندن تعداد مشترکین این شبکه اجتماعی از 433 میلیون نفر به 700 میلیون نفر، بخش قابل توجهی از این مسیر را طی کند.

تابناک نوشت: بنابر ادعاهای تحلیلگران، تنها رقیب مایکروسافت برای تبدیل شدن به اولین شرکت یک تریلیون دلاری جهان، کمپانی مادر گوگل یعنی آلفابت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :