موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/111354 :کد

رزمایش پدافند هوایی

عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی

در نخستین روز رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۷، با استفاده از رادارهای تاکتیکی و بومی و پست‌های سیار شبکه دیده‌بانی بصری، سیستم‌های شنود زمین پایه شناسایی الکترونیکی هوایی انجام شد.

در نخستین روز رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 7، با استفاده از رادارهای تاکتیکی و بومی و پست‌های سیار شبکه دیده‌بانی بصری، سیستم‌های شنود زمین پایه و هواپایه در محورهای نفوذی و همچنین سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات هوایی توسط پروازهای گشت و شناسایی الکترونیک و تصویربرداری هوایی از اهداف مورد نظر در دریا توسط پهبادهای شناسایی، عملیات کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی انجام شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، امیر عباس فرج‌پور علمداری سخنگوی رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 7 در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در نخستین روز رزمایش، اظهار کرد: در نخستین مرحله از رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۷، انواع سامانه‌ها ، ادوات و تجهیزات موشکی، توپخانه‌ای، راداری، شنود الکترونیکی، ارتباطی و دیده‌بانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش که در منطقه عمومی رزمایش گسترش یافته بودند، در مواضع از پیش تعیین شده مستقر شدند.

وی افزود: در این مرحله از رزمایش با استفاده از رادارهای تاکتیکی و بومی و پست‌های سیار شبکه دیده‌بانی بصری، سیستم‌های شنود زمین پایه و هواپایه در محورهای نفوذی نسبت به تامین اشرافیت اطلاعاتی مورد نیاز برای مراکز تصمیم گیری از جمله قرارگاه تاکتیکی رعد پدافند هوایی اقدام شد.

سخنگوی رزمایش تصریح کرد: استفاده از سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات هوایی توسط پروازهای گشت و شناسایی الکترونیک و تصویربرداری هوایی از اهداف مورد نظر در دریا توسط پهبادهای شناسایی و انجام عملیات روانی پیش‌دستانه در مقابل عملیات روانی دشمن، تمرین مدیریت بحران در برابر جنگ‌های‌ نوین (ش.م.ه) و سیستم‌های سایبری و جنگالی از دیگر اقدامات انجام شده در این مرحله از رزمایش مورد ارزیابی و تمرین قرار گرفت.

وی همچنین خاطر نشان کرد: انجام ماموریت‌های حساس تاکتیکی و کنترل عملیاتی انواع سامانه‌های بومی ارتباطی و موشکی ارتفاع کوتاه، متوسط و بلند و هدایت یگان‌های تحت امر برابر ماموریت‌های ابلاغی توسط افسران جوان مستقر در قرارگاه تاکتیکی حضرت علی اکبر (ع) که به منظور ارتقای سطح مهارت‌ها و انتقال تجربیات پیشکسوتان به نیروهای جوان پدافند هوایی در منطقه عمومی رزمایش تشکیل شده است، یکی از محورهای قابل توجه در این مرحله از رزمایش بود.

رزمایش مدافعان آسمان ولایت۷ صبح امروز (دوشنبه) با اعلام رمز «یا قمر بنی هاشم(ع)» توسط فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، در منطقه عمومی جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق کشور آغاز شد.

ایسنا نوشت : این رزمایش طی ۵ روز (سه روز اصلی) از سوی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش با مشارکت یگان‌های مختلف ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و بسیج با هدف یکپارچگی و ایجاد اقتدار و انسجام در شبکه یکپارچه پدافند هوایی در منطقه‌ای به وسعت ۴۹۶ کیلو متر مربع (بیش از ۳۵ برابر مساحت استان تهران) در استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :