موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111397 :کد

یک منبع محلی از استان نینوا؛

جریمه ۱۰۰ دلاری داعش برای فرارشهروندان موصلی به مناطق آزادشده

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۹
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -جریمه ۱۰۰ دلاری داعش برای فرارشهروندان موصلی به مناطق آزادشده

عناصر داعش مانع عبور شهروندان موصلی از ساحل راست شهر(بخش غربی) به ساحل چپ (بخش شرقی) و مناطق آزاد شده می شوند و هر کس را که قصد عزیمت و یا فرار به مناطق آزاد شده داشته باشد، ۱۰۰ دلار جریمه می کنند.

 یک منبع محلی از استان نینوا امروز دوشنبه خبر داد، عناصر داعش مانع عبور شهروندان موصلی از ساحل راست شهر(بخش غربی) به ساحل چپ (بخش شرقی) و مناطق آزاد شده می شوند و هر کس را که قصد عزیمت و یا فرار به مناطق آزاد شده داشته باشد، 100 دلار جریمه می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا،منبع یاد شده در گفت وگو با شبکه خبری 'عین العراق نیوز' ضمن اعلام این مطلب افزود: آن دسته از شهروندانی که داعش آنها را در هنگام شدت گرفتن نبرد وادار کرده بود تا از بخش شرقی به بخش غربی بروند، هم اکنون متوجه شده اند که مناطق آزاد شده توسط نیروهای نظامی امن و باثبات شده است و درصدد بازگشت به ساحل چپ موصل و رهایی یافتن از ظلم و سلطه داعش در بخش غربی شهر هستند، اما عناصر این گروهک تروریستی به ویژه عناصر خارجی مانع از این کار می شوند.

 

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: تشکیلات داعش این روزها افراد را با بازداشت و یا شلاق و یا کشتن مجازات نمی کند، بلکه از آنها غرامت می گیرد و در همین راستا شماری از جوانان که می خواستند از ساحل چپ به راست بروند، داعش تمامی دارایی هایشان را از آنها گرفت و ایشان را به حال خود رها کرد. وی خاطرنشان کرد: هم اکنون شماری از عناصر محلی داعش در ازای فراری دادن هر یک از مردم به مناطق امن 100 دلار از او دریافت می کنند.


گروه تروریستی داعش هم اکنون در شهر موصل - دومین شهر عراق - تا پیش از حمله سقوط شهر در 10 ژوئن 2014 ، به محاصره در آمده است، بطوری که نیروهای عراقی توانسته اند در ساحل چپ (بخش شرقی) موصل ، بیش از دوسوم محلات شهر را آزاد کنند و به پل های ارتباطی با بخش غربی یا ساحل راست شهر نزدیک شوند.نیروهای الحشدالشعبی نیز از محور غربی موفق شدند ضمن قطع جاده های مواصلاتی و امدادی داعش از موصل به الرقه در داخل خاک سوریه، شهر تلعفر را نیز به محاصره درآورند.

 

                               

نینوا     داعش     موصل     مناطق     جریمه     فرار


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :