موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/111401 :کد

درجریان بررسی لایحه برنامه ششم؛

الزام دولت به همسان سازی دریافت شاغلان و بازنشستگان

  دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -الزام دولت به همسان سازی دریافت شاغلان و بازنشستگان

نماینده مردم در خانه ملت، دولت را مکلف به بررسی های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت و همسان سازی در دریافت شاغلان و بازنشستگان کردند.

نماینده مردم در خانه ملت، دولت را مکلف به بررسی های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت و همسان سازی در دریافت شاغلان و بازنشستگان کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خانه ملت، نمایندگان درنشست علنی امروز (دوشنبه، 6 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ضمن اصلاح ماده 37 این لایحه ، با این ماده با 167 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.


براساس ماده 37 اصلاح شده لایحه مذکور؛ دولت مکلف است بررسی های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و همسان سازی دریافت ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف، با استفاده از سامانه امتیازی جامع در سال اول اجرای این قانون اقدام نماید، به نحوی که اختلاف حقوق و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران طی سنوات مختلف با شرایط شغلی، تحصیلی، سنوات و سایر متغیرهای خدمتی، در پایان برنامه از 10 درصد تجاوز نکند و در جهت تصویب در مسیر قانونی قرار گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :