موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111425 :کد

کریسمس؛

کریسمس خونین در مکزیک

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -کریسمس خونین در مکزیک

تعطیلات کریسمس در مکزیک با کشف ۶ جسد بی سر و ۱۶ پیکر بی جان در ایالت های مختلف این کشور، آغاز شد.

 

 
تعطیلات کریسمس در مکزیک با کشف ۶ جسد بی سر و ۱۶ پیکر بی جان در ایالت های مختلف این کشور، آغاز شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، کریسمس در مکزیک آنگونه که از گزارش های پلیس بر می آید با خشونت زیادی همراه بوده است چراکه از دو روز گذشته به این سو، نه تنها شش جسد بی سر و مجهول الهویه در استان غربی «میچوآکان» کشف شده، بلکه ۱۶ نفر دیگر هم در چند حادثه از جمله درگیری مسلحانه ای که روز ۲۵ دسامبر اتفاق افتاده است جان خود را از دست دادند.

مهر نوشت: از این میان، احتمال می رود که پیکرهای بی سر نتیجه درگیری بین گروه های قاچاق مواد مخدر باشند، حال آنکه از ۱۶ مقتولی که در دیگر نقاط کشور کشته شده اند، هفت نفر در اثر تیراندازی ناگهانی یک فرد مسلح در میهمانی در ایالت «گوئررو» جان خود را از دست داده اند که از قرار سه نفر از آنها نیز پلیس بوده اند.

۹ مقتول دیگر نیز اهل ایالت «چیئوائوا» بوده اند که از میان آنها سه زن پیش از کشته شدن، مورد شکنجه قرار گرفته اند.گفتنی است که مکزیک نه تنها با معضل گسترده قاچاق مواد مخدر دست و پنجه نرم می کند، بلکه آدم ربایی و قتل نیز در اکثر شهرهای آن امر رایجی است. در این میان، شهر «سیوداد خوارس» در استان چیئوائوا، عنوان خشن ترین شهر مکزیک را یدک می کشد و شهر «آکاپولکو» ایالت گوئررو نیز رتبه دوم را به خود اختصاص می دهد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :