موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111470 :کد

وزارت خارجه عراق

بغداد: سخنان عادل جبیر درباره الحشد الشعبی هیچ ارزشی ندارد

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -بغداد: سخنان عادل جبیر درباره الحشد الشعبی هیچ ارزشی ندارد

سخنگوی وزارت خارجه عراق در واکنشی تند نسبت به سخنان عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان سعودی در خصوص نیروهای مردمی عراق(الحشد الشعبی) اعلام کرد که این سخنان هیچ ارزشی ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در واکنشی تند نسبت به سخنان عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان سعودی در خصوص نیروهای مردمی عراق(الحشد الشعبی) اعلام کرد که این سخنان هیچ ارزشی ندارد و ادامه رفتار تنش زای سعودی ها در قبال عراق است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، 'احمد جمال' روز سه شنبه افزود: تکرار ادعاهای منفی سعودی ها در خصوص فداکاری ها و قهرمانی های نیروهای الحشد الشعبی تلاش برای متهم کردن آنها و ادامه رفتار تنش آفرین آنها درباره عراق است و از یک طائفه گرایی تنگ نظرانه نشأت می گیرد.


عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز گذشته (دوشنبه) با تکرار ادعاهایش در خصوص ایران، نیرو های داوطلب مردمی عراق موسوم به الحشد الشعبی را شبه نظامیان طایفه ای خوانده و مدعی شد که فرماندهان آن نیروها ایرانی هستند.


جمال افزود: منش غلطی که عربستان سعودی در پیش گرفته باعث شده تا بسیاری از فرصت ها برای تعامل با ملت های منطقه را از دست دهد و باعث شده تا بحران ها و تنش ها در سوریه و یمن ادامه پیدا کند که اجازه نمی دهیم عراق این حال و روز را داشته باشد .


وی افزود: الحشد الشعبی یک نیروی مبارز و شجاع است که مطابق قانونی که پارلمان عراق معین کرده عمل می کند و یکی از تشکلات رسمی این کشور محسوب می شود.


ایسنا نوشت : جمال گفت عراق به این اظهارات هیچ ارزشی نمی دهد و همه جهانیان امروز تمام حقایق در عراق را می دانند و با احترام با این کشور برخورد می کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :