موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111477 :کد

تهدیدهای چین

تایوان نگران رشد "تهدیدهای چین" است

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۵
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -تایوان نگران رشد "تهدیدهای چین" است

پس از آنکه ناو هوپیمابر چین و یک ناوگان از سایر کشتی‌های این کشور از جنوب تایوان و برای انجام یک رزمایش عبور کردند، وزارت دفاع تایوان امروز (سه‌شنبه) هشدار داد که تهدیدهای "دشمن" هر روز افزایش پیدا می

پس از آنکه ناو هواپیمابر چین و یک ناوگان از سایر کشتی‌های این کشور از جنوب تایوان و برای انجام یک رزمایش عبور کردند، وزارت دفاع تایوان امروز (سه‌شنبه) هشدار داد که تهدیدهای "دشمن" هر روز افزایش پیدا می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فنگ سی-کوآن، وزیر دفاع تایوان امروز گفت که تهدیدها از جانب دشمن روز به روز در حال افزایش است.


وی ادامه داد:‌ من خواستار تمرین‌های بیشتر برای نیروهای تایوانی هستم. ما هم برای بهتر کردن وضعیت نیروهای خودمان آموزش می‌دهیم هم برای از میان بردن دشمن و اجرای ماموریت‌هایمان این آموزش‌ها را انجام می‌دهیم.


وزیر دفاع تایوان بدون اشاره به چین، ادامه داد: تهدید اعمال شده از سوی دشمن هر روز دارد بیشتر می‌شود. ما باید هر زمان آماده مقابله با این تهدیدها باشیم. این انتظار من از نیروهای ارتش است.


این مقام دفاعی ارشد تایوان همچنین تایید کرد که تایپه یک هواپیمای شناسایی RF-16 را برای رصد جنگنده‌های چینی به منطقه اعزام کرده است.


ناو هواپیمابر لیائونینگ و پنج کشتی دیگر روز دوشنبه از جزایر دونگشا در دریای چین جنوبی عبور کردند؛ این اقدام بخشی از رزمایش نیروهای ارتش چین محسوب می‌شود.


ایسنا نوشت: از زمان روی کار آمدن تسای اینگ ون در ژانویه سال 2016 به عنوان رییس جمهوری تایوان، روابط میان پکن و تایپه رو به وخامت گذاشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :