موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111483 :کد

شهروند عربستانی

حبس شهروند عربستانی به دلیل دفاع از حقوق زنان

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -حبس شهروند عربستانی به دلیل دفاع از حقوق زنان

دادگاهی در عربستان یکی از شهروندان این کشور را به دلیل طرح درخواست پایان دادن به سیستم کنترل مردان بر زنان در این کشور به زندان محکوم کرد.

دادگاهی در عربستان یکی از شهروندان این کشور را به دلیل طرح درخواست پایان دادن به سیستم کنترل مردان بر زنان در این کشور به زندان محکوم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه از ریاض، این فرد همچنین به پرداخت جریمه نقدی به ارزش 30 هزار ریال عربستان معادل 8 هزار دلار آمریکا محکوم شد.


وی در حال نصب پوسترهایی در دفاع از حقوق زنان در مساجد منطقه الحسه در شهر دمام در شرق عربستان بازداشت شد.


پلیس در جریان بازجویی از این شخص پی برد که وی در یک کمپین آنلاین برای پایان دادن به حق سرپرستی مردان بر زنان مشارکت داشته است.


فرد بازداشت شده به راه اندازی کمپینی در زمینه اطلاع رسانی به تنهایی و بدون برخورداری از کمک دیگران اذعان کرده است.


هزاران نفر در عربستان چند ماه پیش دادخواستی را تهیه و امضا کردند و در قالب آن خواستار جلوگیری از اجرای سیستم قیمومیت مردان بر زنان شدند.


عربستان از جمله سخت ترین محدودیت های ممکن را در سراسر جهان بر زنان اعمال کرده و تنها کشوری است که زنان در آن از حق رانندگی بی بهره اند.


به گفته فعالان مدافع حقوق زنان، رانندگی زنان در عربستان به لحاظ فنی غیرقانونی نیست، اما این محدودیت به واسطه سنت و عرف رایج در این کشور اعمال شده است.


ایرنا نوشت: با این همه، گشایشی اندک در وضعیت زنان در عربستان در دوره زمامداری ملک عبدالله پادشاه فقید این کشور به وقوع پیوست و وی زمینه ورود زنان به مجمع مشورتی عربستان را در سال 2013 فراهم کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :