موضوعات ‌مرتبط: ورزشی شطرنج

a/111486 :کد

در دوحه پایتخت قطر؛

بزرگان شطرنج جهان مقهور قدرت نمایندگان ایران

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -بزرگان شطرنج جهان مقهور قدرت نمایندگان ایران

مردان شطرنج باز ایران روز سه شنبه در رقابت های شطرنج قهرمانی برق آسا جهان در دور ششم به سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست دست یافتند.

 مردان شطرنج باز ایران روز سه شنبه در رقابت های شطرنج قهرمانی برق آسا جهان در دور ششم به سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست دست یافتند، تنها نماینده بانوی ایران نیز در دور پنجم این رقابت ها به یک تساوی ارزشمند مقابل نماینده هند رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران،این رقابت ها از روز گذشته - دوشنبه - در بخش آزاد و بانوان و با حضور شطرنجبازان زن و مرد برتر جهان در دوحه پایتخت قطر آغاز شد.

 

بر این اساس، در بخش مردان 106 شطرنجباز شامل 87 استاد بزرگ، 13 استاد بین المللی، دو استاد فیده و چهار شطرنجباز بدون عنوان و در بخش زنان 34 شطرنجباز شامل 12 استاد بزرگ، شش استاد بزرگ بانوان، 11 استاد بین المللی و سه استاد فیده بانوان حضور دارند.این رقابت ها در بخش مردان در 15 دور و در بخش زنان در 12 دور برگزار می شود.از ایران احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، پوریا درینی، آرین غلامی و علیرضا فیروزجا و در بخش دختران سارا سادات خادم الشریعه به این رقابت ها اعزام شده اند.


قائم مقامی در جدالی تمام ایران مقابل مقصودلو به پیروزی رسید. غلامی موفق به شکست «ساندرو مارکو» آرژانتینی و قهرمان سال گذشته قاره آمریکا شد و فیروزجا در مصاف با استاد بزرگ «سیمن اگدشتین» معلم شطرنج «مگنوس کارلسن» قهرمان جهان به یک پیروزی ارزشمند دست یافت.پوریا درینی نیز مقابل حریفش به تساوی رضایت داد و در بخش دختران نیز «سارا سادات خادم الشریعه» در دور پنجم مقابل «دروناوالی هاریکا» از هند به تساوی رسید.نمایندگان ایران همچنین در روز نخست در مجموع صاحب ۷ برد، ۸ تساوی و ۱۴ باخت شدند. در دور پنجم بخش آزاد، فیروزجا به پیروزی رسید، احسان قائم مقامی مساوی کرد و مقصودلو، درینی و غلامی نتیجه را به حریفان واگذار کردند.


همچنین در دور چهارم رقابت های قهرمانی شطرنج قهرمانی برق آسا جهان در قطر یک پیروزی، یک تساوی و چهار شکست ماحصل تلاش شطرنجبازان ایران بود.در این دور و در بخش آزاد آرین غلامی به پیروزی دست یافت و پرهام مقصودلو مساوی کرد. سارا سادات خادم، احسان قائم مقامی، پوریا درینی و علیرضا فیروزجا هم مغلوب حریفان خود شدند.در دور سوم نیز احسان قائم مقامی و پرهام مقصودلو به پیروزی رسیدند و سارا سادات خادم تنها بانوی ایرانی شرکت کننده در این رقابت ها نیز به تساوی دست یافت.همچنین در این دور تلاش آرین غلامی، علیرضا فیروزجا و پوریا درینی بی نتیجه ماند.


ایرنا نوشت : اما در دور دوم پوریا درینی بازی را با پیروزی آغاز کرد و سارا سادات خادم، آرین غلامی و علیرضا فیروزجا به تساوی رسیدند و در نهایت احسان قائم مقامی و پرهام مقصودلو بازی نتیجه را به حریف واگذار کردند.در دور نخست نیز سارا سادات خادم الشریعه، پوریا درینی بازی خود را با پیروزی آغاز کردند و پرهام مقصودلو و احسان قائم مقامی نیز به تساوی رسیدند. همچنین آرین غلامی و علیرضا فیروزجا در دورنخست مغلوب حریفان خود شدند.این رقابت ها 10دی ماه به کار خود پایان می دهد.

 

                               

شطرنج     رقابت     ایران     قطر     هند     دوحه


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :