موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111513 :کد

دستیار ویژه رئیس مجلس؛

ریاض عامل تشدید بحران در یمن

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -ریاض عامل تشدید بحران در یمن

ریاض با اتخاذ رویکرد نادرست خود در یمن بحران این کشور را تشدید کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در دیدار با عضو شورای عالی انقلاب یمن، تداوم تجاوز نظامی سعودی به یمن و محاصره انسانی این کشور را محاصره غلط سعودی خواند و افزود: ریاض با اتخاذ رویکرد نادرست خود در یمن بحران این کشور را تشدید کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خانه ملت؛ رضوان الحیمی عضو شورای عالی انقلاب یمن به همراه علی الساج عضو دیگر شورای عالی انقلاب یمن با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل  دیدار و گفت وگو کرد.


امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار تداوم تجاوز نظامی سعودی به یمن و محاصره انسانی این کشور را محاصره غلط سعودی خواند و افزود: ریاض با اتخاذ رویکرد نادرست خود در یمن بحران این کشور را تشدید کرد.دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره بر تمرکز امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد: جنگ علیه یمن منطقه را ناامن تر کرد. رشد فزاینده تروریسم تکفیری را دامن زد و علاوه بر انهدام زیرساخت های یک کشور اسلامی که دارای تمدن و تاریخ پرافتخاری است، موجب کشتار، جراحت و آواره شده ده ها هزار یمنی مسلمان شد.


امیرعبداللهیان تشکیل مجلس ملی یمن به عنوان نهاد قانونی این کشور و شروع به کار دولت وحدت ملی را گام مهمی در مسیر تقویت روند سیاسی در این کشور خواند.وی انصارالله و متحدین آن را جریانی مهم و تاثیرگذار در منطقه خواند و افزود: تهران از مشارکت همه گروه ها و احزاب یمنی در حاکمیت این کشور حمایت می کند.وی نتیجه پایداری مردم و رهبران یمن در قبال تروریسم و تجاوز را حفظ استقلال و تمامیت ارضی این کشور خواند و اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران از راه حل سیاسی به عنوان تنها مسیر حل بحران یمن حمایت می کند.


رضوان الحیمی عضو شورای عالی انقلاب یمن نیز در این دیدار گفت: مردم یمن پیروزی های خود بر دشمن صهیونیستی- وهابی و مزدورانش در این دوران سخت را مرهون همدلی و پشتیبانی سیاسی- معنوی جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای منطقه می دانندوی ادامه داد: تاریخ و تمدن دیرینه یمن اثبات کرده است مردم یمن هیچگاه در برابر دشمنان خود تسلیم نخواهند شد و تاکنون با مقاومت خود این را به اثبات رسانده اند.عضو شورای عالی انقلاب یمن همچنین گفت: تا پای جان از کیان و تمامیت ارضی یمن دفاع خواهیم کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار حمایت همه کشورها و تداوم پشتیبانی سیاسی- معنوی جمهوری اسلامی ایران از دولت نوپای نجات ملی در یمن که رأی اعتماد مجلس یمن را دارد، گردید و افزود: ملت یمن علی رغم محاصره کامل زمینی، هوایی و دریایی در نهایت به پیروزی خواهد رسید.علی الساج دیگر عضو شورای عالی انقلاب نیز در این دیدار آخرین تحولات یمن را تبیین کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :