موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111515 :کد

سروزیر استانهای شرق سریلانکا؛

لغو تحریم ظالمانه علیه ایران به نفع بسیاری از ملت های دنیاست

  ﺳﻪشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -لغو تحریم ظالمانه علیه ایران به نفع بسیاری از ملت های دنیاست

سروزیر استان های شرق سریلانکا از ایران به عنوان یک کشور قدرتمند و متمدن دردنیا نام برد و گفت: لغو تحریم ظالمانه علیه ایران به نفع بسیاری از ملت های دنیاست.

سروزیر استان های شرق سریلانکا از ایران به عنوان یک کشور قدرتمند و متمدن دردنیا نام برد و گفت: لغو تحریم ظالمانه علیه ایران به نفع بسیاری از ملت های دنیاست.

 

به گزارش تحلیل ایران،' نظیر احمد ' دوشنبه شب در دیدار با استاندار مازندران در ساری افزود : رابطه بین ایران و سریلانکا پیشینه ای طولانی دارد و روسای جمهوری دو کشور روابط سیاسی و اقتصادی خوبی را در چند سال اخیر برقرار کردند.

 

وی با اظهار اینکه تحریم ها علیه ایران سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری ایران در حوزه نفتی سریلانکا را متوقف کرده بود ، ادامه داد : امیدواریم با لغو تحریم و ارتباطی که بین روسای جمهور دو کشور به وجود آمده است ، سرمایه گذاری نفتی از سر گرفته شود.نظیر احمد به وجود 9 استان در سریلانکا اشاره کرد و گفت : استانهای شرقی سریلانکا که مسلمان نشین هستند ، شرایط مشابهی مانند مازندران در زمینه فعالیت های کشاورزی و گردشگری دارند.


وی به کشاورزی و باغداری این دو استان 450 هزار هکتار از اراضی اشاره کرد و افزود : 900 هزار منبع آبی و نیروی انسانی فراوان شرایط را برای کشاورزی در استان های شرقی سریلانکا فراهم کرده است.سروزیر استان های شرق سریلانکا با بیان اینکه به دلیل جنگ 30 ساله ، سریلانکا به سرمایه گذاری در تمامی بخش ها نیاز دارد ، گفت : رفاه اجتماعی برای اقشار مختلف مورد توجه جدی دولت جدید سریلانکا است.وی به وجود ساحل دریا و مستعد بودن برای فعالیت های شیلاتی و گردشگری در استان های شرق سریلانکا اشاره کرد و افزود : حمایت دولت در سرمایه گذاری این بخش ها نیز وجود دارد.


او ادامه داد : سریلانکا به تولیدات محصولات کشاورزی نظیر لبنیات، دام و طیور بویژه مرغ نیاز مبرم دارد که استان مازندران می تواند در این بخش ورود خوبی داشته باشد.سروزیر استان های شرق سریلانکا به همراه هیات هشت نفره امشب پس از ورود به مازندران با ربیع فلاح استاندار این استان دیدار کرد. سروزیر استان های شرقی سریلانکا را در این سفر چهار روزه رئیس شورای استانی و نمایندگان بخش خصوصی همراهی می کند.بازدید از برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی و کشاورزی ، حضور و سخنرانی در جمع فعالان اقتصادی ، تجار و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی از جمله برنامه های سروزیر استانهای شرقی سریلانکا و هیأت همراه به مازندران است.


ایرنا نوشت: آشنایی با طرفیت های گردشگری ، امور دام و طیور ، لبنیات و ماکیان ، صنعت ساختمان و راه آهن و ساخت و تولید قایق و کشتی های کوچک ، صنایع روستایی ، صنعت ماهیگیری ، کشت فرا سرزمینی ، تبادل اطلاعات ، تکنولوژی و دانش فنی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و غذایی و گسترش روابط تجاری و اولویت های سرمایه گذاری و افزایش حجم مبادلات از مقولات مهم و مورد توجه هیات سریلانکا است.

                               

سریلانکا     ایران     تحریم     لغو     روابط    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :