موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111518 :کد

نیروهای اطلاعات نظامی عراق؛

انهدام بزرگترین شبکه تونلی تروریست ها در شمال موصل

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۶
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -انهدام بزرگترین شبکه تونلی تروریست ها در شمال موصل

نیروهای ارتش عراق در ادامه عملیات های خود علیه تروریست های داعش در موصل، موفق شدند بزرگترین شبکه تونل داعشی ها در شمال این منطقه را منهدم کنند.

 

نیروهای ارتش عراق در ادامه عملیات های خود علیه تروریست های داعش در موصل، موفق شدند بزرگترین شبکه تونل داعشی ها در شمال این منطقه را منهدم کنند.


به گزارش تحلیل ایران، تابناک نوشت:نیروهای اطلاعات نظامی عراق با هماهنگی بخش اطلاعات ارتش این کشور بزرگترین شبکه تونلی تروریست ها را در شمال موصل شناسایی و منهدم کنند.تروریست ها از این تونل که مجهز به برق و امکانات مورد نیاز دیگر بود به عنوان پناهگاه، حمل و نقل سلاح، عبور و مرور و فرار به هنگام حمله نیروهای عراقی به مناطق تحت نفوذ آنها استفاده می کردند.

 

وزارت دفاع عراق همچنین اعلام کرد که نیروهای عراقی تفتیش این شبکه تونلی را آغاز کردند که در عمق 10 متری در نزدیکی اداره راهنمایی و رانندگی به سمت دانشکده افسری در شمال موصل واقع بوده و سپس آن را با هماهنگی بخش مهندسی لشگر شانزدهم ارتش منهدم کردند.بر اساس این گزارش، یگانی از نیروهای اطلاعات نظامی عراق نیز توانست شش کارگاه متعلق به تروریست های داعش را که از آن برای ساخت بمب و بمب گذاری خودروها در عملیات نینوا در منطقه کوکجلی واقع در شرق شهر موصل استفاده می کردند، شناسایی و ضبط کنند.


این کارگاه ها حاوی صدها بمب و خمپاره و مواد منفجره بوده که داعشی ها قصد داشتند از آن در هدف قرار دادن آوارگان و نیروهای امنیتی عراق استفاده کنند.نیروهای نظامی عراق در موصل پیشتر نیز بیش از 10 هزار گلوله خمپاره از یک کارگاه ساخت مواد منفجره کشف کردند که گروهک تروریستی داعش در نظر داشت از آنها برای حمله به این نیروها و مردم غیرنظامی در مناطق آزاد شده استفاده کند.

 

بر اساس این گزارش، استان نینوا از 17 اکتبر 2016 شاهد عملیات نظامی گسترده ای به منظور بازپس گیری شهر موصل است که داعش در ژوئن 20144 آن را به اشغال خود درآورد.نیروهای مشترک عراق در زمینه آزادسازی شماری از شهرها و مناطق به پیشرفت قابل توجهی دست یافتند و دولت عراق نیز متعهد است تا از تاسیسات زیربنایی موصل محافظت کرده و آوارگان را به مناطق آزاد شده بازگرداند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :