موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/111541 :کد

رژیم صهیونیستی ؛

دستور فوری نتانیاهو به نمایندگان رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -دستور فوری نتانیاهو به نمایندگان رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از هیئت نمایندگی اسرائیل در سازمان ملل خواست به قطعنامه محکومیت جنایات جنگی در سوریه رای ندهند.

 

 
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از هیئت نمایندگی اسرائیل در سازمان ملل خواست به قطعنامه محکومیت جنایات جنگی در سوریه رای ندهند.

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به هیئت نمایندگی این رژیم در سازمان ملل دستور داده است به پیش نویس قطعنامه برای محکوم کردن جنایات جنگی در سوریه رای ندهند. پیش نویس قطعنامه ای در دستور کار مجمع عمومی سازمان ملل برای تشکیل سازوکار بین المللی و مستقل برای کمک به روند تحقیقات و محاکمه جنایات خطرناک در سوریه مطرح شده است.پیش از این بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال محکومیت شهرک سازی در سازمان ملل دستور احضار سفرای 14 کشور عضو شورای امنیت در تل‌آویو را صادر کرده بود.

شورای امنیت سازمان ملل شامگاه جمعه در اقدامی بی‌سابقه پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال در محکوم کردن شهرک سازی رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف سریع آن را تصویب کرد. 14 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا رای ممتنع داد.به‌موجب این قطعنامه، تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطی اشغالی از جمله قدس شرقی به موجب قوانین بین‌المللی اقدامی غیر قانونی است و مانعی اساسی بر سر راه تحقق صلح و سازش بر اساس راهکار تشکیل دو کشور است.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :