موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/111547 :کد

در جریان بررسی برنامه ششم؛

تامین آب آشامیدنی مناطق جنوبی از طریق شیرین‌ کردن آب دریا

  چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۳
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -تامین آب آشامیدنی مناطق جنوبی از طریق شیرین‌ کردن آب دریا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به تامین حداقل ۳۰درصد آب آشامیدنی مناطق جنوبی کشور از طریق شیرین کردن آب دریا کردند .

 

 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به تامین حداقل ۳۰درصد آب آشامیدنی مناطق جنوبی کشور از طریق شیرین کردن آب دریا کردند .

 

به گزارش تحلیل ایران، وکلای ملت در نشست علنی شامگاه امروز (چهارشنبه، 8دی) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، ماده 46 این لایحه را  با 153 رای موافق، 6رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان تصویب کردند.براساس این مصوبه  دولت مکلف است اقدامات لازم را بارعایت سیاستهای کلی اصل44 در جهت اصلاح نظام بهره برداری آب آشامیدنی و بهره‌وری استحصال و بهره وری مصرف آن را حداقل معادل 30% درصد ارتقاء دهد و نیز حداقل 30 % آب آشامیدنی مناطق جنوبی کشور را از طریق شیرین کردن آب دریا تا پایان برنامه تامین نماید.

تبصره - وزارت نیرو موظف است تا پایان برنامه تمهیدات لازم را درجهت تامین،طراحی و ساخت حداقل معادل 70%  آب شیرین‌کن‌های مورد نیاز در شهرهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان را از طریق خرید تضمینی آب شیرین شده و نیزمدیریت هوشمند و تجمیع خرید آب شیرین کن از طریق انتقال فناوری به داخل انجام دهد . مدیریت انتقال فناوری از طریق جهاد دانشگاهی ، دانشگاهها،مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان انجام می شود. وکلای ملت یکی از بندهای این ماده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق برنامه ششم ارجاع دادند.

متن بند ارجاعی به شرح زیر است:
ب- عوارض حاصل از چشمه های آب معدنی و درمانی در محدوده شهرهایی که ظرفیت توسعه گردشگری دارند، در اختیار شهرداریها و دهیاریهای همان منطقه قرار می گیرد . منابع حاصله متناسب با دریافت عوارض که به پیشنهاد شورای اسلامی شهر به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان می رسد، با تصویب کمیته برنامه ریزی شهرستان صرف زیرساختهای گردشگری همان منطقه می‌شود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :